Фінансовий і соціальний стан Сум (9–16 вересня 2019 року).
Бюджет
Станом на 12 вересня до Загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшов 1,2 млрд грн. (64,3% до плану на рік).
Сума недовиконання пропорційно 1/12 становила 104,2 млн грн. в тому числі за рахунок: податку на доходи фізичних осіб – 102,9 млн грн.; плати за надання адміністративних послуг – 2,1 млн грн.; акцизному податку – 15 млн гривень.
Сума недовиконання за розписом становила 58,7 млн грн. в тому числі за рахунок: податку на доходи фізичних осіб – 68,3 млн грн.; плати за надання адміністративних послуг – 3,1 млн грн.; акцизному податку – 4,3 млн гривень.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження Загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) збільшились на 119,9 млн грн. (або на 11,1%).
До Спеціального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 69,6 млн грн. (61,4% до плану на рік) та на 2,3 млн грн. (або на 3,4%) більше надходжень за відповідний період 2018 року.
Надходження до бюджету розвитку склали 7,1 млн грн., що на 2,3 млн грн. більше до плану на січень-вересень за розписом.
Офіційних трансфертів до Загального фонду надійшло 834 млн грн., що становить 96,3% до плану на січень-вересень за розписом, до Спеціального фонду – 52,7 млн грн., що становить 89,5% до плану за розписом.
Плата за землю та комунальне майно
Протягом вересня надійшло плати від оренди комунального майна – 409,8 тис. грн., що складає 24,8% від планового завдання на місяць; плати за землю – 1,4 млн грн., що складає 9,4% від планового завдання на місяць.
З початку цього року надходження склали від: оренди комунального майна – 16,2 млн грн., що складає 106,7% від планового завдання на дев’ять місяців; відчуження комунального майна – 3,7 млн грн., що складає 110,7% від планового завдання на дев’ять місяців; плати за землю – 126,1 млн грн., що складає 92,4% від планового завдання на дев’ять місяців.; від продажу земельних ділянок – 593,6 тис. грн, що складає 103,4% від планового завдання на дев’ять місяців.
Заборгованість із заробітної плати
За статистичною інформацією, станом на 1 вересня прострочену заборгованість із заробітної плати на загальну суму 291,8 млн грн. мали 11 підприємств міста.
Протягом серпня фактично погасило заборгованість із заробітної платим підприємство-боржник ТОВ «Сумиспортінвест» у сумі 111 тис. гривень. ТОВ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» у серпні зменшило заборгованість на 691,8 тис. гривень. Натомість по АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» заборгованість збільшилась на 7,9 млн гривень.
У вересні інспектори праці управління з питань праці провели 53 заходи інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань дотримання законодавства про працю, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин. Як результат, минулого тижня легалізовано п’ятьох працівників у сфері торгівлі.
Охорона здоров’я
У міському клінічному пологовому будинку Пресвятої Діви Марії за останній тиждень з’явилось на світ 52 дітей: хлопчиків – 27, дівчаток – 25.
Кількість сумчан, котрі звернулись до лікувальних закладів міста з приводу отримання травм, дещо збільшилась: 487 осіб проти 570.
Ушкоджень, отриманих у побуті, – 271, вуличних травм – 164, виробничих – одна, дорожньо-транспортних – дві, спортивних – 10, інших – 39.
Медичної допомоги потребували й 18 військовослужбовців, що перебували у зоні АТО, з яких 15 лікувались амбулаторно, троє – стаціонарно.
Всього з початку приписної кампанії у комунальних медичних закладах Сум укладено 219302 декларацій про вибір лікаря, що надає первинну медичну допомогу (КНП «ЦПМСД № 1» – 113790, КНП «ЦПМД № 2» – 105512), що становить 82,6% приписного населення міста.
Освіта
Заклади освіти міста працювали в звичайному режимі.
Протягом тижня провели Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», перевірили школи та здійснили правовиховну роботу.
У закладах дошкільної освіти укомплектували 60 спеціальних груп для дітей з порушеннями мовлення.
Відбувся міський конкурсі-пленер «Я люблю Суми», до якого долучились 93 учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста.
У закладах освіти провели Тиждень фізичної культури та спорту. Пройшли змагання з олімпійських видів спорту: футболу, волейболу, баскетболу, вікторини «Видатні олімпійці Сумщини», зустрічі з видатними спортсменами Сум, головою Сумського відділення національного олімпійського комітету України в Сумській області Оленою ПЕТРОВОЮ, олімпійські уроки.
Освітяни здійснили моніторинг інформаційної наповнюваності офіційних веб-сайтів закладів освіти.
Відбулась нарада з адміністраціями позашкільних закладів освіти, під час якої опрацювали нормативні документи з питань роботи закладів позашкільної освіти, обговорили заходи щодо організації Дня позашкільника та тижня позашкільника, спланували роботу щодо подальшого впровадження проєкту «Голос крові: ми – Українці!».
Провели засідання координаційної ради з питань розширення міської мережі Шкіл сприяння здоров’я, в якому взяли участь керівники опорних закладів освіти – членів мережі Шкіл сприяння здоров’ю, науковці та представники медичної галузі міста.
Ринок праці
З 6 по 12 вересня в пошуках роботи до міського центру зайнятості звернулись 192 особи.
Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 13 вересня перебували на обліку, становила 2103 особи із них 1786 (85%) отримували допомогу з безробіття.
За сприяння служби зайнятості з початку року працевлаштували 4605 осіб, з них зареєстрованих безробітних – 1778 осіб.
Професійне навчання під замовлення роботодавця пройшли 216 осіб.
Станом на 13 вересня розірвали 250 трудових договорів між приватними підприємцями та найманими працівниками, укладених до 1 січня 2015 року.
На виконання громадських робіт у 2019 році направили 156 осіб із числа зареєстрованих безробітних, в тому числі: 68 – до КП «Зеленбуд»; 15 осіб – до КП «Спеціалізований комбінат»; 73 – до департаменту соціального захисту населення. Також 31 особа взяла участь у роботах тимчасового характеру, оплата яких здійснюється за кошти роботодавців.
Актуальна база вакансій станом на 13 вересня налічувала 1125 одиниць: для робітників – 613, службовців – 411, осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки – 101.Навантаження на одне вільне робоче місце зареєстрованих безробітних становило дві особи.