002.jpg

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО під час щопонеділкової апаратної наради наголосив на необхідності посилення  боротьби з крадіжками люків.

Начальник сектору охорони громадського порядку Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області Олександр ДІДУСЬОВ повідомив, що за дев’ять місяців місяців поточного року до Сумського відділу поліції надійшло 204 повідомлення від підприємств, установ, організацій, а також мешканців міста щодо фактів зникнення металевих люків, чи окремих його складових частин.

За результатами розгляду зазначених повідомлень відкрито 20 кримінальних проваджень: одне направлено до суду з обвинувальним актом, по 19 триває досудове розслідування

У зв’язку з наявністю раніше зареєстрованого факту, прийнято рішення про приєднання звернення до матеріалів, відомості за якими були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань – 11 повідомлень; до матеріалів, рішення за якими приймалося у відповідності до Закону України «Про звернення громадян», – 44 повідомлення. Рішення прийнято у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян» по 125 повідомленнях про зникнення люків, чи окремих його складових.

Найчастіше крадіжки люків траплялись в районі вул. Іллінська – вул. В. Чорновола (30), Курський мікрорайон (24) вул. Холодногірська – вул. Металургів (22), вул. Троїцька – вул. Привокзальна (20), Хіммістечко (15), Роменський мікрорайон (13).

«Наразі, на жаль, великими успіхами у розкритті даного виду злочинів ми похвалитись не можемо, але вказане питання взяте на контроль керівництвом Сумського відділу поліції, відповідним службам поставлені завдання, спрямовані на встановлення осіб, які вчиняють вказані крадіжки. Вважаю за доцільне залишити питання у вас на контролі, щоб я в подальшому інформував вас про заходи, що вживаються, і результати», – сказав Олександр Дідусьов.

Міський голова Олександр Лисенко закликав правоохоронців посилити заходи боротьби з крадіжками, а також зауважив, що це явище можна буде побороти, якщо відбудеться перебудова в свідомості містян, які це роблять. Люки не єдине, що приваблює крадіїв. Через постійні крадіжки міська влада в останні два роки перестала висаджувати кущі троянд.

«Україна починається з кожного з нас. Якщо ми всі будемо робити добрі справи, і в цьому руслі виховувати дітей, тоді таким ганебним явищам, як крадіжки люків,  буде покладено край», – наголосив Олександр Лисенко.