На Інформаційному порталі Сумської міської ради оприлюднено рейтинг управителів багатоквартирних будинків за підсумками 2020 року.
Такий вдруге підготували фахівці Департаменту інфраструктури міста.
У трійці лідерів:
- ПП «Наш дім» – 59,7 балів (1місце – у 2019 р.);
- ТОВ «ДІМЕКС-КОМФОРТ» – 53,5 бали (7 – у 2019 р.);
- ПРБП «Рембуд» – 52 бали (4 – у 2019 р.).
У порівнянні з рейтингом за підсумками 2019 року, лідер залишився незмінним, натомість ТОВ «Житло-сервіс-Інвест» спустилося з 2-го місця на 5, а ТОВ «Керуюча компанія «Коменерго-Суми» – з 3-го понизилося до 6-го місця.
Найбільшу позитивну динаміку продемонстрували «ДІМЕКС-КОМФОРТ» (+5 позицій) та ТОВ «Форекс-плюс» (+5 позицій).
Визначення узагальнюючого оцінювального показника привабливості (рейтингу) суб’єктів господарювання, що надають послуги з управління багатоквартирним будинком, для споживачів міста здійснюється відповідно до Положення, затвердженого рішенням виконавчого комітету №123 від 12 березня 2019 року.
Мета такого рейтингу - доведення до відома мешканців громади повної та об’єктивної інформації щодо діяльності суб’єктів господарювання у сфері управління багатоквартирними будинками. Рейтинг також сприятиме конкуренції на ринку надання послуг з управління будинком, підвищенню їх якості, прозорості та підзвітності у діяльності суб’єктів господарювання, удосконаленню громадського контролю тощо.
Складається він за 100-бальною системою, у окремих випадках загальна кількість балів може перевищувати 100 або мати від’ємне значення.
Інформація для визначення рейтингу збирається та накопичується Департаментом з будь-яких джерел, в тому числі від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення, суб’єктів господарювання, інших юридичних та фізичних (за їх згодою) осіб, засобів масової інформації, з державних реєстрів, відкритих баз даних, інтернет-ресурсів та інших джерел.
- Кількість повних років безперервної роботи на ринку послуг з управління багатоквартирним будинком або утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на території України:
- Співвідношення розміру статутного капіталу Суб’єкта господарювання згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань з річним доходом Суб’єкта господарювання з реалізації послуги з управління багатоквартирним будинком/з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
- Об’єм робіт, послуг, які виконуються власними силами Суб’єкта господарювання без залучення співвиконавців.
- Регулярність оновлення інформації на власному веб-сайті та її актуальність.
- Надання спільного майна багатоквартирного будинку в оренду третім особам для отримання доходу, який використовується на утримання цього будинку.
- Кількість робітників Суб’єкту господарювання, що обслуговують будинки, споруди та прибудинкові території.
- Кількість скарг споживачів, що надійшли до посадових осіб та органів місцевого самоврядування за період проведення рейтингу.
- Кількість договорів про надання послуги з управління багатоквартирним будинком (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), які припинені з ініціативи співвласників (рішення співвласників, рішення суду).
- Кількість договорів про надання послуги з управління багатоквартирним будинком (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), які припинені з ініціативи Управителя (рішення Управителя, рішення суду)
- Кількість аварій, ліквідація та відвернення яких здійснено з порушенням нормативних строків проведення аварійно-відновних робіт.
- Наявність невиконаних приписів контролюючих органів.
- Наявність відкритих кримінальних проваджень, пов’язаних з ненаданням або неналежним наданням послуги з управління багатоквартирним будинком або із здійснення Суб’єктом господарювання своєї господарської діяльності.
- Наявність судових рішень, що набрали законної сили, які підтверджують невиконання або неналежне виконання Суб’єктом господарювання обов’язків за договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком/з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
- Речове право на обладнання та техніку, які задіяні у наданні послуги з управління багатоквартирним будинком/утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
- Наявність залучених інвестицій для обслуговування, капітального ремонту, модернізації будинків.
- Кількість будинків, співвласники яких обрали Суб’єкта господарювання управителем.
- Наявність у договорі про надання послуги з управління багатоквартирним будинком обов’язку Суб’єкта господарювання укласти договір страхування своєї відповідальності за шкоду, заподіяну спільному майну, правам та законним інтересам співвласників (споживачів) багатоквартирного будинку внаслідок невиконання або неналежного виконання обов’язків.
- Виконання плану поточного ремонту.
- Невиконання робіт, передбачених кошторисом, за виключенням випадків, коли невиконання кошторису дорівнює сумі заборгованості співвласників (споживачів) за договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.
- Оцінка житлово-будівельного кооперативу, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, органу самоорганізації населення будинку, уповноваженої особи співвласників (представника мешканців багатоквартирного будинку), обраної (ого) відповідно до чинних нормативно-правових актів, стосовно якості надання Суб’єктом господарювання послуги з управління багатоквартирним будинком/з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (за результатами анкетування мешканців).
Нагадаємо, у 2019 році відбувся перший конкурс з визначення управителів багатоквартирних будинків у м. Суми.