007.jpg

ГО «Громада. Лабораторія Соціальних Проєктів» оголошує конкурс заявок на підтримку старту власної справи серед внутрішньо переміщених осіб та інших постраждалих від війни громадян України.

Підтримка надається у межах проєкту BackHomeUA, який фінансується ЄС, і мета якого – сприяти поверненню та адаптації українців у нових приймаючих громадах, а також громадах, що перебували в окупації чи в зоні бойових дій.

Організація допомагає створювати нові робочі місця через розвиток підприємництва, надаючи мінігранти, юридичну та маркетингову підтримку, сприяючи з переговорами з місцевою владою та пошуком тимчасового житла тощо.

Проєкт фокусується на двох групах бенефіціарів:

  • ВПО або громадяни, які повертаються з-за кордону та стають ВПО, оскільки не можуть проживати вдома через бойові дії, окупацію чи руйнування;
  • мешканці деокупованих або постраждалих від бойових дій громад, які зазнали людських або матеріальних втрат.

Для першої групи осіб пріоритет – адаптуватися на новому місці: знайти роботу, житло та соціально інтегруватися у нову громаду. Виклик, що стоїть перед другою групою – адаптуватись до нових обставин, коли втрачено джерела доходів, пошкоджено житло тощо.

В обох групах бенефіціарів проєкт BackHomeUA допомагатиме тим, хто готовий стати мікропідприємцем, наприклад, відкрити ательє, мініпекарню чи дитячий клуб.

Серед ВПО підтримка надаватиметься за умов готовності вести підприємницьку діяльність у новому місці не менше ніж рік.

Обов’язковою умовою надання підтримки є реєстрація бенефіціара фізичною особою-підприємцем. Розмір мінігранту, який можуть отримати заявники, становить від 500 до 2000 євро.

Також бенефіціари отримають консультації з розробки бізнес-плану, організаційну, юридичну та маркетингову підтримку.

Основними критеріями відбору заявок є мотивація до підприємницької діяльності, готовність навчатися та опановувати нові навички, розуміння інвестиційних потреб бізнесу та наявність запиту в громадах на запропонований тип мікробізнесу. 

Для того, щоб подати заявку на участь у проєкті, учасники мають заповнити форму. Заявки розглядаються у міру надходження.

Перший етап проєкту триватиме до 31.12.2022 р. Детальнішу інформацію про проєкт можна дізнатися на сторінці у Facebook.

***

Приєднуйтеся: