004.jpg

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті в липні.

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду здійснювали щоденно на трьох стаціонарних постах (ПСЗ).

У липні відібрали 1364 проби атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу та діоксиду азоту в 2 рази, по формальдегіду – в 1,4 раза. Інші інгредієнти, що визначалися, були нижче санітарних норм.

У липні на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК (гранично допустимі концентрації) в 2,4 раза, діоксиду азоту – в 2,3 раза, формальдегіду – в 1,4 раза. На ПСЗ № 3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 1,7 раза, діоксиду азоту – в 1,6 раза, а на ПСЗ № 4 (вул. Харківська) по пилу – в 2 рази та діоксиду азоту – в 1,8 раза.

Протягом липня зафіксували чотири випадки перевищення максимально разової концентрації по пилу на ПСЗ № 5 (вул. Металургів). На ПСЗ №3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) та на ПСЗ №4 (вул. Харківська) перевищення максимально разової концентрації жодної домішки не фіксували.

У порівнянні з попереднім місяцем забруднення атмосферного повітря міста пилом, діоксидом азоту, діоксидом сірки, аміаком, формальдегідом зменшилося; оксидом вуглецю та оксидом азоту залишилося майже на попередньому рівні. Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в липні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон протягом липня становив по місту 12–13 мкР/год, що не перевищує допустимих значень.

***

Приєднуйтеся: