Надрукувати
Перегляди: 670

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (26 грудня 2022 року – 2 січня 2023 року).

Бюджет

Станом на 1 січня 2023 року до загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 2,6 млрд грн, що становить 90,7% до плану на рік.

Сума недовиконання на поточну дату за розписом – 266,6 млн грн або «-» 9,3%.

До спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 133,5 млн грн, що становить 113,2% до плану на рік.

Надходження бюджету розвитку становлять 7,1 млн грн.

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 525,3 млн грн, що становить 99,3% до плану на рік.

Плата за землю та комунальне майно

Протягом грудня 2022 року надійшло:

Протягом 2022 року року надходження склали:

Крім того, з початку року до бюджету надійшло 31,8 тис. грн плати за встановлення земельного сервітуту, що становить 154% від планового завдання на січень – грудень 2022 року.

Освіта

Освітяни Сумської міської територіальної громади у партнерстві з Українською освітньою платформою долучилися до участі в міжнародному проєкті від UNICEF в Україні «Дитячі точки — «Спільно». За підтримки міжнародної організації UNICEF в Україні КУ «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» і заклади дошкільної освіти отримали 46 боксів із дидактичним та спортивним наповненням.

Відбувся міський етап ХХІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в номінаціях «Література», «Історія України і державотворення».

Учениця ЗОШ № 27 Дар'я ЖИРОНКІНА отримала стипендію Президента України за перемогу у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Проводилася робота з облаштування та забезпечення функціонування 48 Пунктів Незламності, що розміщені в закладах освіти.

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників провели школу педагогічної майстерності для учасників І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023», івент «Відновись та зарядись!».

Соціальний захист

Працівники департамент соціального захисту населення здійснювали приймання жителів громади з різних питань соціального захисту, вживалися заходи зі своєчасної підготовки документів для нарахування державних та місцевих соціальних гарантій. Протягом звітного періоду надано 3067 послуг щодо оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги.
Прийнято, взято на облік та видано відповідні довідки 117 внутрішньо переміщеним особам.

За попередньою анонсованою інформацією Міністерства соціальної політики України, переоформленню з січня 2023 року підлягають соціальні допомоги, які були призначені з урахуванням доходів та майнового стану, та автоматично подовжені: соціальна допомога одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям, тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату. Робота по їх індивідуальному інформуванню подовжується. Всі інші види соціальної допомоги вразливих категорій отримувачів, в тому числі допомоги особам з інвалідністю, та допомог на догляд за особами з інвалідністю, допомога на підопічних дітей, допомога на дітей, хворих на тяжкі захворювання тощо, будуть подовжені автоматично.

Профінансовано три заклади вищої та три заклади фахової передвищої освіти для забезпечення проведення виплати 939 студентам, яким призначено соціальну стипендію за грудень 2022 року на загальну суму 2050,5 тис. грн.

За рахунок коштів резервного фонду бюджету Сумської міської територіальної громади 73 сім’ям виплачено матеріальну допомогу для відшкодування витрат за самостійне відновлення житла, пошкодженого внаслідок війни (збройної агресії) російської федерації проти України на загальну суму 1768,3 тис. грн.

Виконувалися програми «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»:

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» щоденно забезпечувала обслуговування одиноких та одинокопроживаючих осіб похилого віку та з інвалідністю. Вперше на обслуговування взято 38 осіб. В офлайн-режимі продовжувалася інформаційна, освітня та культурно-розвивальна робота, проводилися конкурси, марафони та вікторини. Урамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя» проведено сім занять для 69 людей. Протягом звітного періоду 80 осіб взяли участь у 24 заходах культурно-виховного спрямування, 48 відвідувачів денних відділень терцентру – у шести майстер-класах із декоративно-вжиткового мистецтва та кулінарії. У понеділок і четвер у спортзалі МЦФЗН «Спорт для всіх» проводилися заняття «Групи здоров’я», в яких взяли участь 14 людей. Відбулося п’ять занять на факультетах Університету третього віку за участі 47 слухачів.

У рамках співпраці з волонтерським рухом «МИ ТУТ» під гаслом «Наближаємо Перемогу разом» працівники терцентру та його відвідувачі надавали допомогу у виготовленні маскувальних сіток та маскувального одягу, а також зроблено вісім килимків, 31 оберег, браслети, ляльки-мотанки для військових, вісім окопних свічок.

Завдяки реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечувалися хлібобулочними виробами. Додатково від благодійників отримано 40 одиниць хліба, які видано одиноким та одинокопроживаючим громадянам, яких обслуговує терцентр.

Жителям громади, які проходять гемодіаліз (23 особи), надавали послугу «Соціальне таксі».

Послугою притулку в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувалися 28 людей, ще шість осіб звернулися до пункту обігріву та залишилися на ночівлю.

Під час здійснення соціального патруля в місцях можливого скупчення бездомних осіб в районі Центрального ринку, вул. Новомістенська, вул. Британська (колишня вул. Горького) розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування.

КУ «Центр учасників бойових дій» протягом тижня надавала послуги з соціальної адаптації, юридичні та психологічні консультації. Відбулося три заходи культурно-виховного спрямування для учасників бойових дій та членів їх сімей. З нагоди новорічних свят на базі установи проведено святкові розважальні програми для дітей захисників України; на базі Конгрес-центру СумДУ спільно з благодійним фондом «Ми з України» – для дітей загиблих захисників України; на базі СумДУ – для дітей віком 2 – 7 років, які не відвідують заклади дошкільної освіти. Організовано безоплатний перегляд виставв у Сумському національному академічному театрі ім. М. Щепкіна захисників/захисниць України, членів їх сімей, у СумДУ і Сумському фаховому коледжі мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського – для дітей захисників України.

Ринок праці

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 30 грудня 2022 року перебували на обліку, становила 2381 особа, з яких 963 (40%) отримували допомогу з безробіття.

З початку 2022 року за сприянням служби зайнятості працевлаштували 2380 осіб, з них зареєстрованих безробітних – 1760.

Під замовлення роботодавців організували професійне навчання для 161 людини.

У роботах тимчасового характеру, оплата яких здійснюється за кошти роботодавців, взяли участь 15 осіб.

До виконання суспільно корисних робіт залучили 30 осіб з-поміж зареєстрованих безробітних.

Актуальна база вакансій станом на 30 грудня 2022 року налічувала 257 одиниць: для робітників – 132, службовців – 102, для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребує спеціальної підготовки, – 23.