005.jpg

Департамент забезпечення ресурсних платежів оприлюднив результати збору пропозицій від сумчан та юридичних осіб до проєкту містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м. Суми».

Такий прийом пропозицій тривав у рамках виконання підготовчого етапу розробки містобудівної документації протягом березня.

У підсумку отримано 114 пропозицій, з яких: 103 – надані громадянами (у т.ч. 8 – колективні) і 11 – від юридичних осіб.

Пропозиції охоплюють широке коло питань, від особистих, як то щодо зміни призначення земельної ділянки або обмежень при її використанні, до загальноміських – створення нових громадських просторів, ревіталізації колишніх промислових зон та оптимізації дорожньо-транспортної інфраструктури.

Пропозиції із громадськими інтересами локального або загальноміського значення надійшли від 20 (17,5%) учасників – це окремі громадяни і колективи. Пропозиції в більшості комплексні, їх ініціатори приділяють велику увагу будівництву об’єктів соціально-культурного призначення (навчальні заклади, спортивні – аквапарк, зони для спорту), створенню зон рекреації вздовж водних об’єктів (набережні р. Псел, р. Сумка, сквери, «Бузковий бульвар», ландшафтні парки), розвитку велосипедної інфраструктури; надають рекомендації із зміни призначення територій, які втратили первісне призначення (завод «Селмі»). Декілька пропозицій містять обґрунтування із влаштування нових пішохідних і транспортних зав’язків (вул. Тополянська – район Баранівка; район вул. Магістратська); визначають місця для багаторівневих паркінгів.

Коло юридичних осіб склали підприємства і громадські організації. Надані ними пропозиції, переважно, стосуються власної діяльності і полягають у зміні функціонального використання територій.

Окремий блок пропозицій містить проблемні питання: врегулювання невідповідності між фактичним використанням і проєктним призначенням територій, наявність планувальних обмежень (санітарно-захисні зони, червоні лінії) тощо.

Найбільше звернень (25% всіх звернень) є пропозиції із зміни територій садових товариств на садибну житлову забудову. Така ініціатива надійшла від 2-х громадських організацій, колективу садівників і 26 власників садових ділянок.

Додамо, що уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури на постійній основі здійснюється містобудівний моніторинг реалізації положень містобудівної документації. Зокрема, узагальнювалися пропозиції, що надходили до управління архітектури та містобудування внесені раніше, протягом реалізації чинної містобудівної документації (Генеральний план міста Суми), затвердженої Сумською міською радою  у 2012 році.

За інформацією Департаменту забезпечення ресурсних платежів, пропозиції щодо врахування у містобудівній документації «Внесення змін до Генерального плану м. Суми» інтересів фізичних та юридичних осіб, надані протягом березня 2023 року, та внесені раніше, будуть передані розробнику документації, який повинен бути визначеним з урахуванням положень, встановлених Законом України «Про публічні закупівлі», для їх опрацювання.

За результатами спільного опрацювання розробником та замовником документації, громадянам та організаціям, які внесли зазначені пропозиції, буде надана відповідь щодо їх урахування, часткового урахування або не можливості їх урахування з обґрунтованими поясненнями.

З детальною інформацією щодо наданих пропозицій можна ознайомитися за посиланням