0010.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (4–11 вересня 2023 року).

Бюджет

Станом на 7 вересня до загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 1,8 млрд грн, що становить 67,8% до плану на рік.

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату становить 11,7 млн грн або «-» 0,6 %, переважно за рахунок податку на доходи фізичних осіб.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду (без урахування офіційних трансфертів) збільшилися на 143,2 млн грн (або на 8,7%) переважно за рахунок акцизного податку, місцевих податків та зборів, плати за надання адміністративних послуг і надходження коштів від орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності (погашення заборгованості за жовтень-грудень 2022 року ТОВ «Сумитеплоенерго»).

До спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 76,1 млн грн, що становить 70,4% до плану на рік.

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 401,8 млн грн, до спеціального фонду – 204 млн грн (у тому числі: 200 млн грн – кошти на реконструкцію теплових мереж для забезпечення взаємного резервування теплових джерел Сумської ТЕЦ та КППВ в Сумах; 3,6 млн грн – грантові кошти GIZ на реалізацію проєкту «Улаштування мережевої сонячної електростанції для забезпечення безперебійного гарячого водопостачання будівлі КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради; 0,4 млн грн – кошти на реалізацію грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлювальної енергетики» ЦЕНТУМ).

Плата за землю та комунальне майно

За серпень надійшло:

• від оренди комунального майна – 4,9 тис. грн, що становить 0,09 % від планового завдання на серпень;

• плати за землю – 653,5 тис. грн, що становить 7,4 % від планового завдання на серпень (земельного податку – 332,2 тис. грн або 8,1% від плану на поточний місяць; орендної плати – 321,3 тис. грн або 6,8 % від плану на поточний місяць);

• коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 270,4 тис. грн, що у 8 раз перевищує планове завдання на вересень.

З початку року надходження склали:

• від оренди комунального майна – 70,4 млн грн, що становить 117,35% від планового завдання на рік;

• від відчуження комунального майна – 2,1 млн грн, що складає 125,9% від планового завдання на рік;

• коштів гарантійного та реєстраційного внесків, що визначені Законом України «Про оренду державного та комунального майна», які підлягають перерахуванню оператором електронного майданчика до відповідного бюджету – 26,1 тис. грн, що становить 174% від планового завдання на рік;

• плати за землю – 94,9 млн грн, що становить 129,6% від планового завдання на січень – вересень (земельного податку – 29,1 млн грн або 86% від плану на січень – вересень; орендної плати – 65,7 млн грн або 167,3% від плану на січень – вересень (коштом погашення заборгованості за попередні періоди);

• коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 4,6 млн грн, що в 15 раз перевищує планове завдання за січень – вересень;

• плати за встановлення земельного сервітуту – 13,6 тис. грн, що становить 68,7% від планового завдання на січень – вересень;

• коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у комунальній власності, – 1,6 млн грн, що складає 100% від планових розрахунків на січень- серпень 2023 року.

Освіта

Тривала підготовка Пунктів Незламності для роботи в осінньо-зимовий період. Для 48 закладів освіти передали 72 генератори.

Спеціалісти КУ «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» обстежили 11 осіб з особливими освітніми потребами. Надали 34 консультації законним представникам. Провели два семінари для 30 асистентів вчителів на тему: «Індивідуальна програма розвитку – важлива складова розвитку дитини з особливими освітніми потребами».

Наразі 83 заклади освіти одержали акт готовності до нового опалювального сезону. У трьох – замінюють теплообчислювачі та монтують устаткування системи моніторингу споживання теплової енергії будівель з впровадженням дистанційної передачі даних. В одному – завершуються роботи з заміни запірної арматури системи опалення. Ще по одному закладу пакет документів на підписанні в теплопостачальній організації.

По окремих закладах проходить закупівля природного газу та твердого палива.

Соціальний захист

Протягом звітного періоду надано 5890 послуг соціального характеру з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги.

Прийнято з питань соціального захисту 155 внутрішньо переміщених осіб, які прибули до громади з районів проведення бойових дій чи тих, які перебувають в окупації (оточенні).

Протягом тижня зареєстровано 25 випадків домашнього насильства (щодо трьох людей – повторно). Постраждалим надано допомогу відповідно до проведеної оцінки потреб, кривдникам винесено приписи із забороною контактувати з постраждалими особами. Працівниками мобільної бригади здійснено 18 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надано психологічну допомогу та консультації із соціальних послуг.

З метою стимулювання дітей з багатодітних сімей до здобуття вищої освіти з вересня розпочато приймання заяв на виплату одноразової матеріальної допомоги дітям з багатодітних сімей, які в 2023 році вступили до закладів вищої освіти. Допомога надається за рахунок коштів бюджету громади в розмірі прожиткового мінімуму для осіб відповідної вікової категорії.

Направлено 22 дітей учасників бойових дій, дитину-сироту та дитину з-поміж внутрішньо переміщених осіб на оздоровлення до табору «Артек-Прикарпаття» (Львівська область), та дитину з малозабезпеченої родини – до Міжнародного дитячого центру «Артек».

У повному обсязі перераховано кошти для виплати за вересень усіх видів державної соціальної допомоги 12627 жителям громади (28,6 млн грн) та щомісячної компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 1559 «чорнобильцям» (529,3 тис. грн).

На виконання програми «Милосердя» комунальному підприємству «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян (669,2 тис. грн).

Надання соціальних послуг забезпечено в рамках роботи підпорядкованих комунальних установ, міського центру соціальних служб та громадської організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» (через надання фінансової підтримки). Серед отримувачів послуг найбільший попит мали послуги соціальної адаптації (організація дозвілля та психологічний супровід), догляду вдома, натуральної допомоги, а також транспортні та медичні послуги.

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» надано 2844 соціальні послуги. Уперше взято на обслуговування трьох людей. Організовано та проведено інформаційну, освітню та культурно-розвивальну роботу, в рамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя», заходи культурно-виховного спрямування, майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії, заняття «Групи здоров’я» та на факультетах Університету третього віку. У рамках співпраці з волонтерським рухом «МИ ТУТ» працівники терцентру та його відвідувачі надавали допомогу у виготовленні маскувальних сіток та маскувального одягу, спідньої білизни, шкарпеток, подушок, килимків та оберегів. Завдяки реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами.

Послугою ночівлі в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувалися 17 людей. Проведено заходи з соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових і соціальних навичок, індивідуальні психологічні консультації. Одному безхатьку допомогли з відновленням родинних стосунків. За сприяння установи шість людей отримали харчові продукти, п'ять – речі. Здійснено вихід соціального патруля в місця можливого скупчення бездомних осіб в районі вул. Харківська, ТРЦ «Мануфактура» та Харківського мосту, під час якого розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування.

КУ «Центр учасників бойових дій» протягом тижня надавалися послуги з соціальної адаптації, медичні та реабілітаційні, юридичні консультації, які отримали 50 учасників бойових дій і 136 представників сімей захисників, зокрема 16 людей звернулися до установи вперше. Проведено заходи культурно-виховного спрямування для учасників бойових дій та членів їхніх сімей.

Ринок праці

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 8 вересня перебували на обліку в Сумській філії Сумського обласного центру зайнятості, становила 1741 особа (893 сумчан), з яких 614 осіб (400 сумчан) отримували допомогу з безробіття.

З початку року за сприянням служби зайнятості працевлаштували 1989 людей, з них зареєстрованих безробітних – 1497.

Під замовлення роботодавців організували професійне навчання для 163 безробітних.

До виконання суспільно корисних робіт залучили 770 людей з-поміж зареєстрованих безробітних (у Сумах – 317 осіб). На виконання громадських робіт направили 52 особи.

Актуальна база вакансій станом на 8 вересня налічувала 894 одиниці: для робітників – 392, службовців – 429, для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребує спеціальної підготовки, – 73.