004.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (5 – 12 лютого 2024 року).

Бюджет

Станом на 8 лютого до загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 269,4 млн грн, що становить 57,7% на січень за розписом.

Сума недовиконання за розписом на поточну дату становить 6,4 млн грн або «–» 2,3%, переважно коштом податку на доходи фізичних осіб.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду (без урахування офіційних трансфертів) збільшилися на 17,6 млн грн (або на 7%) переважно коштом акцизного податку, єдиного податку та шляхом надходження коштів від орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності (погашення заборгованості за жовтень 2023 року ТОВ «Сумитеплоенерго»).

До спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 6,6 млн грн, що становить 35,5% до плану на січень-лютий за розписом.

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 60,5 млн грн, що становить 74,8% до плану на січень-лютий за розписом.

Плата за землю та комунальне майно

У лютому надійшло:

  • від оренди комунального майна – 2 млн грн, що становить 22,21% від планового завдання на місяць;
  • від відчуження комунального майна – 149,2 тис. грн, що складає
    165,78 % від планового завдання на місяць;
  • плати за землю – 429,6 тис. грн, що становить 5,8% від планового завдання на місяць (земельного податку – 180,1 тис. грн або 8,6% від плану на поточний місяць, орендної плати – 249,5 тис. грн або 4,7% від плану на поточний місяць);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 31,1 тис. грн, що складає 62,2% від планового завдання на лютий.

З початку року надходження склали:

  • від оренди комунального майна – 10,8 млн грн, що становить 9,85% від планового завдання на рік;
  • від відчуження комунального майна – 409,3 тис. грн, що становить 40,93% від планового завдання на рік;
  • коштів гарантійного та реєстраційного внесків, що визначені Законом України «Про оренду державного та комунального майна», які підлягають перерахуванню оператором електронного майданчика до відповідного бюджету, – 2,1 тис. грн, що становить 6,48% від планового завдання на рік;
  • плати за землю – 6,8 млн грн, що становить 41,8% від планового завдання на січень – лютий (земельного податку – 1,9 млн грн або 35,7% від плану на січень – лютий; орендної плати – 4,9 млн грн або 44,7% від плану січня – лютий);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 184,9 тис. грн, що становить 184,9% від планового завдання на січень-лютий;
  • плати за встановлення земельного сервітуту, за надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), для забудови (суперфіцій) –0,4 тис. грн, що становить 7,5% від планового завдання на січень – лютий.

Освіта

У зв’язку зі зростанням захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19 на території Сумської МТГ та відповідно до рішення міської комісії з питань ТЕБ та НС заклади загальної середньої та позашкільної освіти здійснювали освітній процес у дистанційному режимі.

За результатами моніторингу в закладах загальної середньої освіти хворіло  2082 учні, що складало 7 %. У закладах дошкільної освіти  хворіло 667 дітей, що складало 8% від загальної кількості.

Спільно з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти здійснено перевірку стану готовності найпростіших укриттів до проведення НМТ у травні-липні 2024 року.

Завершився І (шкільний) етап змагань «Спортивні шкільні ліги Сумщини», які проводяться у рамках загальнонаціонального проєкту з фізичного виховання школярів «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». Змагання відбувалися з                          п’яти видів спорту. На І етапі змагались 223 команди з 24 закладів загальної середньої освіти Сумської МТГ.

Стартував ІІ (міський) етап «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». У рамках відкриття територіального етапу шкільних ліг відбулась товариська гра з волейболу між командами школи № 7 та школи № 23.

Розпочався ІІ (фінальний) етап першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» учасниками якого є п’ять вчителів шкіл Сумської МТГ.

Тривають ремонтні роботи у підвальних приміщеннях школи № 32, ДНЗ № 1, № 6, № 16, № 18, № 30, № 33, таборі «Суми».

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників провели тренінг «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат» для вчителів української мови та літератури, математичний практикум «Розв’язування завдань з параметрами», тренінг «Дізнайся: про дистанційне та змішане навчання».

Фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» взяли участь у двох засіданнях команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами  в закладах освіти Сумської МТГ.

Соціальний захист

Надано 5277 послуг соціального характеру з питань оформлення документів для призначення та виплати різних видів державної та місцевих допомог, а також з питання отримання гуманітарної допомоги.

Прийнято з питань соціального захисту 98 ВПО, які прибули до громади з районів проведення бойових дій чи тих, які перебувають в окупації чи оточенні (98 людей звернулись для оформлення довідки про взяття на облік, вісім – надали заяви про зняття їх з обліку по сумській громаді у зв’язку з поверненням до постійного місця проживання чи переїздом до інших регіонів України), в тому числі оформлено як внутрішньо переміщених осіб 59 мешканців з прикордонних районів Сумської області.

Щоденно проводилась робота із членами сімей загиблих Захисників України, департаментом видано посвідчення члена сім’ї загиблого 570 особам за 276 загиблих.

В рамках реалізації експериментального проєкту щодо запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя шість осіб пройшли навчання за напрямом «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» та отримали відповідні свідоцтва.

Протягом звітного періоду 60 осіб надали 93 заявки на забезпечення 214 технічними та іншими засобами реабілітації. Документи по цих зверненнях цифровані та сформовані справи направлені до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Зареєстровано 26 випадків домашнього насильства (щодо двох людей – повторно). Інформацію спрямовано до мобільної бригади при Сумському міському центрі соціальних служб, працівниками якої здійснено 17 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства. Їм надано психологічну допомогу та консультації з соціальних послуг. Узято на облік вісім сімей, в яких відбулися випадки домашнього насильства. Шість осіб звернулись до Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства. З кривдниками дільничними офіцерами поліції проведено профілактичну роботу, їм винесено приписи із забороною контактувати з постраждалими. В Центрі матері та дитини тимчасово проживала родина, щодо якої вчинялось домашнє насильство. Одна жінка, що постраждала від домашнього насильства, скористалась послугою притулку в даному Центрі, залишившись на безпечну ночівлю.

Забезпечено виплату усіх видів державної соціальної допомоги за лютий поточного року: в повному обсязі державну підтримку отримали 12305 мешканців громади на 31,8 млн грн.

У звітному періоді встановлено, що 3091 особа потребувала 4636 соціальних послуг та соціального супроводу, які в повному обсязі задоволені.

Серед отримувачів послуг найбільшим попитом користувалися послуги соціальної адаптації (організація дозвілля та психологічний супровід), догляду вдома, натуральної допомоги, а також транспортні та медичні послуги.

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» надано 3 014 соціальних послуг, вперше на обслуговування взято 21 особу.

Із 102 особами з інвалідністю та 95 особами похилого віку на базі відділень денного перебування «Калина», «Злагода» та «Спільнота» проведено інформаційну, освітню та культурно-розвивальну роботу, в рамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя». Взагалі протягом звітного періоду терцентром організовано та проведено 24 заходи культурно-виховного спрямування, якими охоплено 197 осіб, та дев’ять майстер-класів з декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії, в яких взяли участь 80 відвідувачів денних відділень; щопонеділка та щочетверга проводились заняття «Групи здоров’я» в спортзалі центру «Спорт для всіх», проведено п’ять занять на факультетах «Університету третього віку», якими охоплено 95 слухачів; в рамках реалізації спільного проєкту з ТОВ «Сумська паляниця» «Соціальний хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами: безкоштовно видано 300 одиниць хліба та 300 батонів.

Послугою ночівлі в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувались 29 безхатьків, сім осіб прийшли до Пункту обігріву та залишилися на ночівлю. Троє безхатьків вперше звернулися до установи та отримали відповідні соціальні послуги. Проведено заходи з соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових і соціальних навичок, групові профілактичні та психокорекційні бесіди, одному бездомному допомогли з відновленням родинних стосунків, двом – з працевлаштуванням, із 26 бездомними проведено групову профілактичну та психокорекційну бесіду. За сприяння установи для 26 бездомних проведено благодійний обід і додатково забезпечено продуктовими наборами, 13 – речами. Здійснено два виходи соціального патруля в місця можливого скупчення бездомних осіб в районі проспе. Перемоги та залізничного вокзалу, під час яких розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування, виявлено двох осіб, яким через наявні ознаки погіршення здоров’я, сприяли в госпіталізації.

КУ «Центр учасників бойових дій» надано 502 послуги учасникам бойових дій і членам їхніх сімей. Проведено п’ять заходів культурно-виховного спрямування.

Ринок праці

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 9 лютого перебували на обліку в Сумській філії Сумського обласного центру зайнятості, становила 1702 людей (937 сумчан), з яких 645 робітників (448 сумчан) отримували допомогу з безробіття.

З початку року за сприяння служби зайнятості працевлаштували 287 людей з них зареєстрованих безробітних – 193.

Чисельність безробітних, які проходили професійне навчання під замовлення роботодавця, становила 43 особи.

До виконання суспільно корисних робіт залучили 314 людей з-поміж зареєстрованих безробітних (у Сумах – 109 осіб).

На виконання громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру у 2024 році направлено 27 осіб з-поміж зареєстрованих безробітних.

Актуальна база вакансій станом на 2 лютого налічувала 617 одиниць: для службовців – 336, робітників – 235, для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки, – 46.