0010.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (1 – 8 липня 2024 року).

Бюджет

Станом на 1 липня до загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 1,3 млрд грн, що становить 96,2% на січень – червень за розписом.
Сума недовиконання за розписом на поточну дату становить 52,1 млн грн або «–» 3,8%, переважно коштом податку на доходи фізичних осіб «–» 41,2 млн грн, акцизного податку «–» 11,6 млн грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду (без урахування офіційних трансфертів) збільшились на 34 млн грн (або на 2,6%) переважно коштом акцизного податку, єдиного податку, плати за надання адміністративних послуг та шляхом надходження орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності (погашення заборгованості за жовтень – грудень 2023 року ТОВ «Сумитеплоенерго») тощо.

До спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 71,2 млн грн, що становить «+» 15,5 млн грн або «+» 27,9% (55,6 млн грн) до плану на січень – червень за розписом, переважно завдяки власним надходженням бюджетних установ.

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 380,2 млн грн (99,5% до плану на січень – червень за розписом), до спеціального фонду – 77,2 млн грн (94,7% до плану за розписом).

Плата за землю та комунальне майно

У червні надійшло:

 • від оренди комунального майна – 3,4 млн грн, що становить 38,3% від планового завдання на місяць;
 • від відчуження комунального майна – 483,7 тис. грн, що становить 487,4 % від планового завдання на червень;
 • коштів гарантійного та реєстраційного внесків, що надійшли від учасників електронних аукціонів, 1,5 тис. грн, що становить 55,6% від планового завдання на місяць;
 • плати за землю – 7,6 млн грн, що становить 82,8% від планового завдання на місяць (земельного податку – 1,7 млн грн або 53% від плану на поточний місяць, орендної плати – 5,9 млн грн або 99 % від плану на поточний місяць);
 • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 482,8 тис. грн, що у 2,4 раза перевищує планове завдання червня;
 • плати за встановлення земельного сервітуту, за надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), для забудови (суперфіцій) надійшло 1,3 тис. грн, що становить 68,4% від планового завдання на червень.

З початку року надходження склали:

 • від оренди комунального майна надійшло 47,6 млн грн, що становить 43,2% від планового завдання на рік;
 • від відчуження комунального майна – 802,2 тис. грн, що становить 80,2% від планового завдання на рік;
 • коштів гарантійного та реєстраційного внесків, що визначені Законом України «Про оренду державного та комунального майна», які підлягають перерахуванню оператором електронного майданчика до відповідного бюджету – 39,5 тис. грн, що становить 121,9% від планового завдання на рік;
 • плати за землю – 45,3 млн грн, що становить 85,9% від планового завдання на січень – червень (земельного податку – 10,9 млн грн або 59,6% від плану на січень – червень; орендної плати – 34,4 млн грн або 99,8% від плану на січень – червень);
 • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 2,7 млн грн, що у 3,3 раза перевищує планове завдання на січень – червень;
 • плати за встановлення земельного сервітуту, за надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), для забудови (суперфіцій) надійшло 26,6 тис. грн, що у 2,1 раза перевищує планове завдання січня – червня;
 • коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, – 5 тис. грн (авансовий внесок в рахунок оплати вартості земельної ділянки).

 Освіта

У 13 закладах освіти продовжувались капітальні ремонти підвальних приміщень з метою пристосуванням їх для використання як найпростіших укриттів, у восьми – ремонти будівель та приміщень, покрівель.

За підсумками основної сесії НМТ, по 200 балів з предмета отримали 36 учнів закладів загальної середньої освіти Сумської міської ТГ з 40 предметів: 11 учнів класичної гімназії (вісім учнів по одному предмету, дві учениці по два предмети, одна учениця – три предмети); сім учнів ССШ № 7, п’ять учнів ССШ № 9, п’ять учнів гімназії № 1, два учні ЗЗСО № 10, по одному учню ССШ № 1, ЗОШ № 6, ЗЗСО № 15, ССШ № 17, ЗОШ № 18, ССШ № 29.

Відбулась нарада з керівниками закладів дошкільної освіти, на якій опрацювали питання підготовки закладів дошкільної освіти до нового 2024/2025 навчального року, результативності роботи вчителів-логопедів з дітьми, які мають порушення мови, організації роботи з батьками дітей з особливими освітніми потребами щодо комплектування спеціальних та інклюзивних груп.

Заклади освіти на 78% виконали заходи з підготовки до нового опалювального сезону. Один заклад отримав акт готовності теплового господарства, 10 – подали сформований пакет документів на підпис до теплопостачальної організації, вісім – виконали промивку та гідропневматичні випробування теплових мереж, решта – чекають на виконання гідропневматичних випробувань та промивки теплових мереж згідно з графіком, а також проплату коштів за виконані послуги.

Завдяки налагодженню міжнародної співпраці з українською діаспорою в Канаді, а саме з Католицькою школою імені патріарха Йосипа Сліпого (м. Торонто), за сприяння благодійної організації «Всеукраїнська ліга українських жінок» провели ремонтні роботи в укритті одного з закладів загальної середньої освіти (облаштування вентиляційного обладнання, ремонт підлоги).

Соціальний захист

Департамент соціального захисту населення надав 4453 послуги соціального характеру з питань оформлення документів для призначення й виплати різних видів державної та місцевих допомог, отримання гуманітарної допомоги.

Прийняли з питань соціального захисту 191 ВПО, які прибули до громади з районів проведення бойових дій чи тих, які перебувають в окупації чи оточенні (181 людина звернулась для оформлення довідки про взяття на облік, 10 – надали заяви про зняття з обліку у зв’язку з поверненням до постійного місця проживання). Оформили як ВПО 50 жителів прикордонних районів Сумської області.

Надавали допомогу захисникам України та сім’ям загиблих воїнів, яким сприяли у встановленні відповідного статусу, оформленні документів для отримання додаткових гарантій коштом бюджету громади, виготовленні та встановлення намогильних споруд та елементів благоустрою на могилах загиблих захисників України, виплаті рідних видів допомог, забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації.

У місцях (пунктах) соціальної та правової підтримки родин військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації, що діють у департаменті соцзахисту населення, при КУ «Центр учасників бойових дій», і під час роботи «мобільних соціальних центрів» проконсультували, прийняли документи на отримання матеріальної допомоги з бюджету громади, надали продуктові набори 23 військовослужбовцям і шести членам сімей військовослужбовців.

Помічники ветеранів, які працюють у «Сервісному офісі у справах ветеранів» при КУ «Центру учасників бойових дій», надали послуги 69 ветеранам і членам їх сімей, членам сімей загиблих захисників України.

Оформили документи на реабілітацію на п’ятьох дітей з інвалідністю та двох дітей із «групи ризику».

На оздоровлення до дитячих закладів західного регіону України вирушили семеро дітей пільгових категорій. Надійшли заяви на відпочинок та оздоровлення від батьків (представників) 15 дітей (діти-сироти, діти з інвалідністю, діти учасників бойових дій та загиблих захисників України, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб, талановиті діти тощо).

Протягом звітного періоду 45 осіб з інвалідністю надали 59 заявок на забезпечення 127 технічними та іншими засобами реабілітації. Сформовані справи направлені до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Зареєстрували один випадок домашнього насильства (відносно жінки з боку її співмешканця). Працівники мобільної бригади здійснили 29 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надали психологічну допомогу та консультації з соціальних послуг, взяли на облік шість сімей, в яких відбулись випадки домашнього насильства. Семеро людей звернулись до Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства. У Центру матері та дитини проживають три жінки та чотири дитини, щодо яких вчинялось домашнє насильство, де їм в умовах цілодобового стаціонару надають безоплатно соціально-педагогічні, психологічні, юридичні та інші послуги.

Забезпечили виплату всіх видів державної соціальної допомоги за червень (додаткова заявка) та за липень (основна виплата): в повному обсязі державну підтримку отримали 11808 жителів громади на суму 29,9 млн грн.

Коштом державного бюджету 1534 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, перерахували щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення харчамм за липень на суму 522,9 тис. грн і 179 «чорнобильцям» виплатили щорічну допомогу на оздоровлення (29,6 тис. грн).

Компенсували 15 підприємствам витрати за надання додаткової відпустки 20 «чорнобильцям» (239,6 тис. грн).

Коштом обласного бюджету профінансували 60,2 тис. грн для пільгового медичного забезпечення «чорнобильців», зокрема 18 осіб отримали лікарські засоби по 56 рецептах (51,6 тис. грн), трьом особам надали послуги з безоплатного позачергового зубопротезування (8,6 тис. грн).

Коштом бюджету громади 202 «чорнобильцям» І категорії виплатили одноразову матеріальну допомогу в розмірі 1888,8 грн (381,5 тис. грн) та одній особі відшкодували вартість проїзних квитків до будь-якого міста України та назад

На виконання програм «Милосердя» та «Соціальна підтримка Захисників і Захисниць України та членів їх сімей» коштом бюджету громади забезпечили виплату допомог на суму 5,6 млн грн:

 • власнику постраждалого домогосподарства з будинку, який був зруйнований у 2024 році, виплатили одноразову матеріальну допомогу залежно від ступеня пошкодження житла в розмірі 100 тис. грн;
 • 34 домогосподарствам, житло яких було зруйновано (пошкоджено) у 2024 році внаслідок війни рф проти України й водночас визнане непридатним для проживання, виплатили щомісячну матеріальну допомогу для покриття витрат на проживання за червень на суму 138,5 тис. грн;
 • 223 дітям загиблих захисників України виплатили щомісячну матеріальну допомогу за травень (у розмірі 150% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку);
  перерахували матеріальну допомогу на виготовлення, встановлення намогильної споруди та елементів благоустрою на могилах загиблих захисників України (в розмірі 60 тис. грн);
 • 176 членам сімей загиблих (померлих) захисників України виплатили матеріальну допомогу на розв'язання соціально-побутових питань у розмірі 10 тис. грн;
  чотирьом сім’ям (16 осіб) захисників України, які беруть безпосередню участь у бойових діях надали матеріальну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг на суму 12,1 тис. грн;
 • відшкодували витрати підприємств-надавачів послуг за надані в травні пільги з оплати послуг зв’язку на суму 54,1 тис. грн;
 • КП «Електроавтотранс» відшкодували витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян (3,5 млн грн).

Надання соціальних послуг забезпечувалось у рамках роботи підпорядкованих комунальних установ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» та «Центр учасників бойових дій», міського центру соціальних служб та громадської організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» (через надання фінансової підтримки). Серед отримувачів послуг найбільший попит мали послуги соціальної адаптації (організація дозвілля та психологічний супровід), догляду вдома, натуральної допомоги, а також транспортні та медичні послуги.
КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» надала 3250 соціальних послуг. Вперше взяли на обслуговування 18 людей. Організували та провели заходи просвітницького, профілактичного, правового, навчального спрямування, індивідуальну та групову роботу з декоративно-ужиткового мистецтва та заняття в гуртках за інтересами Університету третього віку. Під час виїзду Мобільної соціальної служби до с. Пушкарівка, с. Велика Чернеччина, с. Битиця надали соціальні послуги 12 пенсіонерам (соціально-психологічна діагностика, консультування, придбання харчів та інших товарів, косіння трави). У межах співпраці з волонтерським рухом «Ми тут – північний форпост» працівники терцентру та його відвідувачі виготовляли маскувальні сітки, подушки, килимки та обереги, шили спідню білизну. Завдяки реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» одиноким громадянам похилого віку видали 400 одиниць хліба та 400 батонів.

Послугою ночівлі в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувались 16 безхатьків, один скористався кімнатою тимчасового перебування та залишився на ночівлю. Відбулись заходи з соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових і соціальних навичок, групові профілактичні та психокорекційні бесіди, індивідуальне психологічне консультування. Одному бездомному сприяли у відновленні родинних стосунків. За сприяння установи для 16 безхатьків провели два благодійні обіди, 18 забезпечили продуктовими наборами. Соціальний патруль виходив до місць можливого скупчення бездомних осіб в районі вул. Збройних Сил України, вул. Героїв Крут, біля озера Чеха, де розповсюджував листівки з інформацією про Будинок нічного перебування.

КУ «Центр учасників бойових дій» надала 520 послуг учасникам бойових дій і членам їхніх сімей. Провели дев’ять заходів культурно-виховного спрямування, організували безоплатні перегляди вистав і концертних програм у Сумському національному театрі м. М.С. Щепкіна, Театрі для дітей та юнацтва, обласній філармонії.

Ринок праці

Станом на 5 липня на обліку в Сумській філії Сумського обласного центру зайнятості перебували 1790 людей (950 сумчан), з яких 683 (сумчани – 453) отримували допомогу з безробіття.

З початку року за сприяння служби зайнятості працевлаштували 1646 людей з них зареєстрованих безробітних – 982.

Професійне навчання під замовлення роботодавців пройшли 146 безробітних.

Ваучер на навчання отримали 283 людини.

З-поміж зареєстрованих безробітних до виконання суспільно корисних робіт залучили 1881 людину (по Сумах 423 особи), до громадських та інших видів робіт тимчасового характеру – 105.

Актуальна база вакансій станом на 5 липня налічувала 384 одиниць: для службовців – 155, робітників – 193, для осіб, які не мають професії або посідали місця, що не потребують спеціальної підготовки, – 36.