006.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (22 – 29 липня 2024 року).

Бюджет

Станом на 25 липня до загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 1,5 млрд грн, що становить 95,9% на січень – липень за розписом.

Сума недовиконання за розписом на поточну дату становить 63,6 млн грн або «–» 4,1%, переважно коштом податку на доходи фізичних осіб «–» 52,9 млн грн, акцизного податку «–» 22,6 млн грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду (без урахування офіційних трансфертів) збільшились на 22,1 млн грн (або на 1,5%) переважно коштом акцизного податку, єдиного податку, плати за надання адміністративних послуг та шляхом надходження орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності (погашення заборгованості за жовтень – грудень 2023 року ТОВ «Сумитеплоенерго») тощо.

До спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 78,6 млн грн, що становить «+» 15,8 млн грн або «+» 25,2% до плану поточну дату на січень – липень за розписом (62,8 млн грн), переважно коштом власних надходжень бюджетних установ.

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 437 млн грн (99,6% до плану на січень – липень за розписом), до спеціального фонду – 77,2 млн грн (94,7% до плану за розписом).

Плата за землю та комунальне майно

У липні надійшло:

  • від оренди комунального майна – 6,5 млн грн, що становить 72,6% від планового завдання на місяць;
  • коштів гарантійного та реєстраційного внесків, що визначені Законом України «Про оренду державного та комунального майна», які підлягають перерахуванню оператором електронного майданчика до відповідного бюджету – 0,7 тис. грн, що складає 25,9 % від планового завдання на липень;
  • плати за землю – 3,8 млн грн, що становить 32% від планового завдання на місяць (земельного податку – 1 млн грн або 26,7% від плану на поточний місяць, орендної плати – 2,8 млн грн або 34,5% від плану на поточний місяць);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 461,4 тис. грн, що у 2,3 раза перевищує планове завдання на липень;
  • плати за встановлення земельного сервітуту, за надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), для забудови (суперфіцій) надійшло 0,7 тис. грн, що становить 36,8% від планового завдання на липень;
  • коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, – 10 тис. грн (авансові внески як оплата вартості земельної ділянки).

 З початку року надходження склали:

  • від оренди комунального майна надійшло 54,1 млн грн, що становить 49,2% від планового завдання на рік;
  • від відчуження комунального майна – 802,2 тис. грн, що становить 80,2% від планового завдання на рік;
  • коштів гарантійного та реєстраційного внесків, що визначені Законом України «Про оренду державного та комунального майна», які підлягають перерахуванню оператором електронного майданчика до відповідного бюджету – 40,2 тис. грн, що становить 124,1% від планового завдання на рік;
  • плати за землю – 49,1 млн грн, що становить 76% від планового завдання на січень – липень (земельного податку – 12 млн грн або 53,9% від плану на січень – липень; орендної плати – 37,2 млн грн або 87,5% від плану на січень – липень);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 3,1 млн грн, що у 3,1 раза перевищує планове завдання на січень – липень;
  • плати за встановлення земельного сервітуту, за надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), для забудови (суперфіцій) надійшло 27,3 тис. грн, що у 1,8 раза перевищує планове завдання січня – липня;
  • коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, – 15 тис. грн (авансовий внесок як оплата вартості земельної ділянки).

Освіта

Оновили та погодили 85 паспортів безпеки закладів освіти Сумської МТГ.

Отримано 6600 підручників для учнів 5-х і 7-х класів НУШ.

У рамках міжнародної співпраці з Католицькою школою ім. патріарха Йосипа Сліпого, Свято-Миколаївською греко-католицькою церквою  (м. Торонто, Канада) залучили благодійні кошти в сумі 251, 8 тис. грн та зробили поточний ремонт підлоги в найпростішому укритті спеціальної школи.

Підготували грантовий проєкт до міжнародної гуманітарної організації Save the Children з метою подальшого облаштування спортивного майданчика, ремонту пральної кімнати та закупівлі пральної, сушильної машин, прасок, меблів.

Акти готовності теплового господарства до опалювального сезону мають 17 закладів освіти. Ще 14 – виконали всі заходи та подали сформований пакет документів на підпис до теплопостачальної організації. 

У 12 закладах освіти тривали капітальні ремонти підвальних приміщень з метою пристосуванням їх для використання як найпростіших укриттів, ще в одному – їх розпочали.

У трьох закладах далі капітально лагодити будівлі (з впровадженням комплексної термомодернізації), у п'яти – покрівлі (з утепленням).

Також продовжувались поточні ремонти кабінетів і групових приміщень, систем опалення, водопостачання та водовідведення, пралень та харчоблоку, дитячих і спортивних майданчиків.

Соціальний захист

Протягом тижня у департаменті соціального захисту населення надали 3343 послуги соціального характеру з питань оформлення документів для призначення й виплати різних видів державної та місцевих допомог, отримання гуманітарної допомоги.

Прийняли з питань соціального захисту 69 ВПО, які прибули до громади з районів проведення бойових дій чи тих, які перебувають в окупації чи оточенні, серед них 51 житель прикордонних районів Сумської області.

Надавали допомогу захисникам України та сім’ям загиблих воїнів, яким сприяли у встановленні відповідного статусу, оформленні документів для отримання додаткових гарантій коштом бюджету громади, виготовленні та встановлення намогильних споруд та елементів благоустрою на могилах загиблих захисників України, виплаті рідних видів допомог, забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації.

У місцях (пунктах) соціальної та правової підтримки родин військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації, що діють у департаменті соцзахисту населення, при КУ «Центр учасників бойових дій», і під час роботи «мобільних соціальних центрів» проконсультували, прийняли документи на отримання матеріальної допомоги з бюджету громади, надали продуктові набори 20 військовослужбовцям і 15 членам сімей військовослужбовців.

Помічники ветеранів надали послуги 59 ветеранам і членам їхніх родин та членам сімей загиблих захисників України.

Направили на реабілітацію п’ятьох дітей з інвалідністю, оформили документи на чотирьох дітей і п’ять відповідних договорів.

На оздоровлення до дитячих закладів карпатського регіону вирушили чотири дитини пільгових категорій. Надійшли заяви на відпочинок та оздоровлення від батьків (представників) 13 дітей (діти-сироти, діти з інвалідністю, діти учасників бойових дій та загиблих захисників України, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб, талановиті діти тощо).

Протягом звітного періоду 35 осіб з інвалідністю надали 50 заявки на забезпечення 146 технічними та іншими засобами реабілітації. Сформовані справи направлені до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Зареєстрували дев’ять випадків домашнього насильства (стосовно двох людей – повторно). Працівники мобільної бригади, яка діє при Сумському міському центрі соціальних служб, здійснили сім виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надали психологічну допомогу та консультації з соціальних послуг, взяли на облік дев’ять сімей, у яких відбулись випадки домашнього насильства. П’ятеро людей звернулись до Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства.

Надання соціальних послуг забезпечувалось у рамках роботи підпорядкованих комунальних установ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» та «Центр учасників бойових дій», міського центру соціальних служб та громадської організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» (через надання фінансової підтримки). Серед отримувачів послуг найбільший попит мали послуги соціальної адаптації (організація дозвілля та психологічний супровід), догляду вдома, натуральної допомоги, а також транспортні та медичні послуги.

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» надала 3442 соціальні послуги. Вперше взяли на обслуговування 28 людей. Організували та провели заходи просвітницького, профілактичного, правового, навчального спрямування, індивідуальну та групову роботу з декоративно-ужиткового мистецтва та заняття в гуртках за інтересами Університету третього віку. Під час виїзду Мобільної соціальної служби до с. Стецьківка та с. надали соціальні послуги семи людям літнього віку (соціально-психологічна діагностика, консультування, придбання харчів та інших товарів, косіння трави, прибирання в помешканнях).
У межах співпраці з волонтерським рухом «Ми тут – північний форпост» працівники терцентру та його відвідувачі виготовляли маскувальні сітки, подушки, килимки та обереги, шили спідню білизну (передали 55 одиниць виробів). Завдяки реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» одиноким громадянам похилого віку видали 400 одиниць хліба та 400 батонів.

Послугою ночівлі в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувались 16 безхатьків. Провели заходи з соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових і соціальних навичок, групові профілактичні та психокорекційні бесіди, індивідуальне психологічне консультування. Двом бездомним сприяли у відновленні родинних стосунків, ще одному – у працевлаштуванні.
Соціальний патруль виходив до місць можливого скупчення бездомних осіб в районі вул. Залдина, вул. Івапна Сірка та просп. Михайла Лушпи, де розповсюджував листівки з інформацією про Будинок нічного перебування.

У КУ «Центр учасників бойових дій» надали 398 послуг соціальної адаптації Провели чотири заходи культурно-виховного спрямування, в яких взяли участь ветерани та члени їхніх сімей.

Ринок праці

Станом на 26 липня на обліку в Сумській філії Сумського обласного центру зайнятості перебували 1713 людей (920 сумчан), з яких 643 (сумчани – 428) отримували допомогу з безробіття.

З початку року за сприяння служби зайнятості працевлаштували 1826 людей з них зареєстрованих безробітних – 1091.

Професійне навчання під замовлення роботодавців пройшли 178 безробітних.

Ваучер на навчання отримали 289 людей.

З-поміж зареєстрованих безробітних до виконання суспільно корисних робіт залучили 1905 людей (по Сумах 430 осіб), до громадських та інших видів робіт тимчасового характеру – 109.

Актуальна база вакансій станом на 26 липня налічувала 361 одиницю: для службовців – 162, робітників – 164, для осіб, які не мають професії або посідали місця, що не потребують спеціальної підготовки, – 35.