Рейтингове агентство «IBI-Rating» визначило рейтинг інвестиційної привабливості міста Суми на рівні invА- (висока інвестиційна привабливість).
Про це повідомляє Департамент фінансів, економіки та інвестицій з посиланням на інформаційного листа рейтингового агентства.
Визначений рівень рейтингу інвестиційної привабливості міста обумовлений його значенням як регіонального центру. Вдалі природно-кліматичні умови, промисловий потенціал, які надають додаткові можливості для інвесторів, обмежуються проблемами інфраструктурного характеру, зокрема зношеністю інженерної та транспортних мереж, об‘єктів житлово-комунального господарства тощо. На сьогодні проводиться модернізація та реконструкція частини таких об‘єктів, у т.ч. планується за участю міжнародних фінансових організацій.
Дії з підвищення рівня управлінської культури в місті та в частині покращення інвестиційного клімату, наряду з координацією дій представників місцевої влади при вирішенні ключових питань життєдіяльності міста, створюють певний потенціал для зростання показників економічного розвитку в ряді секторів економіки. Однак ці можливості стримуються відсутністю суттєвих важелів для надання пільг інвесторам та стратегії побудови відношень між владою та інвесторами. Наразі активність іноземних інвесторів в місті є невисокою.
Разом з тим, Сумам притаманні високі показники соціально-економічного розвитку, деякі з них перевищують середні по Україні на душу населення (реалізація промислової продукції, введення в експлуатацію житла, роздрібний товарообіг, бюджетна забезпеченість).
Місту має гарну забезпеченість закладами охорони здоров’я, освіти та культури, наявна вся ключова транспортна інфраструктура. Показники доходів населення – на рівні, нижчому за середній рівень доходів по країні. Спостерігається зменшення наявного населення, що відбувається за рахунок трудової міграції та природного скорочення.
На думку фахівців, позитивно на рейтинг можуть вплинути такі фактори, як: вдосконалення нормативної бази та успішна реалізація базових програм розвитку міста, зростання більшості показників соціально-економічного розвитку до загальнодержавного рівня, покращення стану інфраструктури. Негативними чинниками можуть стати: подальший знос інфраструктури, виявлення скарг з боку інвесторів на діяльність місцевої влади, погіршення показників розвитку міста, скорочення обсягів інвестицій.
Зауважимо, що для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Суми, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, матеріали статистичних бюлетенів; річна казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.
Нагадаємо, що «IBI-Rating» також визначило кредитний рейтинг нашого міста та боргове зобов‘язання (запланований випуск облігацій серії А) на рівні uaА-, прогноз «стабільний».