005.jpg

Інваліди першої і другої груп, пенсіонери (за віком), ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, звільняються від сплати земельного податку.

У відповідності до статті 281 Податкового кодексу України, нагадують у ДПІ у м. Сумах, звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

  • для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше як 2 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше як 0,25 га; в селищах – не більше як 0,15 га, в містах – не більше як 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше як 0,10 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше як 0,01 га;
  • для ведення садівництва – не більше як 0,12 гектара.

На земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), пільги не передбачені.

Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв). В такому випадку фізична особа для отримання пільги має подати до фіскального органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком).