002.jpg

З початку звітного року суб’єкти господарювання Сум, Сумського, Білопільського та Краснопільського районів спрямували на підтримку української армії 75,4 мільйона гривень військового збору.

Сплачена сума на 13,3 млн грн. перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

«Тільки у вересні 2016 року надійшло 5,3 мільйона військового збору», – повідомляє начальник ДПІ у м. Сумах Юрій Мельник.

В інспекції нагадують, що платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

Ставка збору становить 1,5 % від об’єкта оподаткування.