У поточному році в Сумах відремонтують понад 70 прибудинкових територій.
Про зроблене та заплановане під час виїзного брифінгу 4 жовтня представникам ЗМІ розповіли міський голова Олександр ЛИСЕНКО та начальник управління капітального будівництва та дорожнього господарства Віталій ШИЛОВ.
«Я постійно отримую звернення від сумчан з проханням облаштувати територію біля їхнього будинку, а це свідчення того, що ініціативу треба продовжувати. Зрозуміло, що одразу все зробити не можливо, але за кілька років «євродвори» будуть біля кожної багатоповерхівки», – зазначив очільник міста.
За три останні роки в Сумах відремонтували майже 300 дворів, 72 з них – цьогоріч, на що з міської скарбниці виділено майже 60 млн гривень. Серед оновлених – і територія біля буд. № 84 по вул. Робітничій, де не бачили такого ремонту понад півстоліття.
Як розповів Віталій Шилов, ремонтують прибудинкові території блоками, тобто по кілька сусідніх будинків. При виконанні робіт намагаються максимально врахувати побажання жителів будинку, зокрема в частині облаштування місць для паркування, з тим, аби в найближчі 10-15 років не виникало потреби щось переробляти. З минулого року до звичного комплексу робіт додалось облаштування відмостків навколо будинку. Наразі в роботі двори по вул. Ремісничій, 25 вул. Л. Українки, 25, вул. Лермонтова, 3, ведуться підготовчі роботи по вул. Металургів, № 24, № 26, також запланований ремонт територій біля шести будинків по пр-ту М. Лушпи. Наскільки вдасться виконати заплановане, залежить від погодних умов. Що не встигнуть у поточного році, продовжать у наступному, запевнив Віталій Шилов.
«За три роки важко було все відремонтувати, але світло в кінці тунелю вже видно», – зауважив він.
Управління капітального будівництва та дорожнього господарства розробило та подало на розгляд міського голови графіки ремонту решти 400 дворів. За відповідного фінансування упоратись розраховують за три роки. Міський голова повідомив, що цей документ узгодять із депутатами міської ради та громадськістю, а потому оприлюднять для широкого загалу з тим, аби містяни достеменно знали, коли чекати ремонту на їхніх прибудинкових територіях.