005.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сум (26 березня – 2 квітня 2018 року).

Бюджет

Станом на 29 березня до Загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшли 341,2 млн грн. (21,7% до плану на рік).

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату становить 38,9 млн грн., в тому числі: податок на доходи фізичних осіб – 29,3 млн грн.; акцизний податок – 7,5 млн грн.; земельний податок та орендна плата – 5,0 млн гривень.

Сума перевиконання за розписом – 5,8 млн грн., в тому числі: податок на доходи фізичних осіб – 9,5 млн грн.; плата за надання адміністративних послуг – 3,0 млн гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) збільшилися на 64,7 млн гривень.

До Спеціального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшли 23,1 млн грн. (29,4% до плану на рік), що на 6,8 млн грн. (41,8%) більше надходжень за відповідний період 2017 року.

Надходження до бюджету розвитку склали 3,7 млн грн. що в 4,8 раза більше планових розрахунків на поточну дату пропорційно 1/12.

Офіційних трансфертів до Загального фонду міського бюджету надійшло 577,4 млн грн. (97,5% до плану на січень-березень).

Плата за землю та комунальне майно

У березні від оренди комунального майна надійшло 1,7 млн грн. (114% від планового завдання на місяць), від відчуження комунального майна – 570,1 тис. грн. (606,5% від планового завдання на місяць).

З початку року надходження склали: від оренди комунального майна – 5,2 млн грн. (26,2% від планового завдання на три місяці), від відчуження комунального майна – 2,7 млн грн. (269% від планового завдання на три місяці).

Заборгованість із заробітної плати

Протягом минулого тижня (23 – 29 березня) підприємствами – боржниками міста було виплачено 10285,6 тис. грн. простроченої заборгованості із заробітної плати, з них: ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – 10239,5 тис. грн., ТОВ «Маш-Сервіс» – 36,1 тис. грн., представництво ЗАТ «Объединенные газопромышленные технологии «Искра-Авигаз» – 10,0 тис. грн.

Усього з початку березня роботодавцями міста виплачено 23,1 млн грн. або 17% заборгованості із заробітної плати, яка склалася на початок місяця.

Станом на 1 березня поточного року сума загального боргу складала 135,7 млн гривень.

Його накопичили 22 підприємства: десять – економічно активні (106,5 млн грн.), вісім – підприємства-банкрути (29,1 млн грн.), чотири – економічно неактивні (110,5 тис. гривень).

Питома вага заборгованості – 78,4% – належить економічно активним підприємствам (75,5% – ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»); 21,5% – підприємствам-банкрутам (ВАТ «Selmi» – 87,7%); 0,1% – економічно неактивним підприємствам.

Охорона здоров’я

У міському клінічному пологовому будинку Пресвятої Діви Марії за останній робочий тиждень з’явилась на світ 41 дитина (за попередній тиждень – 47): хлопчиків – 23, дівчаток – 18.

Кількість сумчан, котрі звернулись до лікувальних закладів міста з приводу отримання травм, дещо збільшилася: 438 особи проти 430.

Ушкоджень, отриманих у побуті – 281 (переломи – 67, травми зв’язок – 48, рани – 65, вивихи – 9, інше – 92).

Вуличних травм – 126 (переломи – 41, травми зв’язок – 27, рани – 33, вивихи – два, інше – 23), дорожньо-транспортних – три та інших – 28.

Також до лікувально-профілактичних закладів міста впродовж тижня звернулася 20 осіб − переселенців з Донецької та Луганської областей. З осіб, що звернулись 10 на амбулаторне лікування, один – на стаціонарне лікування, дев’ять – на медичний огляд).

Звернень переселенців із АРК не зареєстровано.

Медичної допомоги потребували 15 військовослужбовців, що знаходилися у зоні АТО: з них три лікувався стаціонарно. Зареєстровано один телефонний дзвінок до психологів Телефону довіри суїцидологічного центру від родичів військовослужбовців, які знаходилися в зоні АТО.

Освіта

У школах і садочках міста тривав освітній процес.

На сесії Сумської міської ради депутатами затверджено нові назви трьох шкіл (№ 19, 21, 26). Також були прийняті важливі рішення щодо створення Інклюзивно-ресурсного центру № 1 та підтримано звернення до високопосадовців країни щодо збільшення освітньої субвенції.

У Міністерстві освіти і науки України 30 березня відбулася церемонія нагородження переможців VIІІ Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти. На церемонію були запрошені переможці конкурсу Сумський ДНЗ № 33 «Маринка» та ДНЗ № 38 «Яблунька».

Для старшокласників шкіл № 6, 7, 13, 15 організовано зустріч з Вадимом Александровим, керівником міського проекту зі створення цифрового середовища в м. Суми.

Учні школи № 13 посіли ІІІ місце на обласному етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Школярі змагалися у міському етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!».

У Центрі науково-технічних творчих робіт організовано міську виставку-конкурс технічної творчості з виготовлення макетів української садиби «Колиска роду – українська хата».

На базі Палацу дітей та юнацтва проведено міський конкурс «Кращий лідер року». Лідери шкільних органів учнівського самоврядування із 17 закладів освіти презентували своє бачення проблем сучасності.

Продовжувалась робота Школи «Юного олімпійця», яка готує учнів до участі в 4 етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Організовано семінар-навчання для заступників директорів з виховної роботи та керівників шкільних громадських наркопостів, де було обговорено питання реформування галузі охорона здоров’я і шляхи подальшої співпраці закладів освіти та Сумського обласного наркологічного диспансеру, а також презентовано досвід роботи наркопоста школи № 25.

На базі школи № 29 відбувся Міжрегіональний науково-практичний семінар «Актуальні тенденції вивчення філологічних дисциплін в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».

Стартував конкурс на проект Zero Waste School від Благодійного фонду «Фонд Кличко». Серед 50 переможців проекту і Сумська спеціалізована школа № 9, яка буде задіяна у відповідних тренінгах щодо проблем розвитку місцевих громад.

У закладах освіти керівниками організовані методичні заходи, спрямовані на підвищення фахового рівня педагогів, результативність освітнього процесу.

Працював Телефон довіри для населення.

Ринок праці

За період з 23 по 29 березня у пошуках роботи до міського центру зайнятості звернулись 154 особи.

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 30 березня перебували на обліку, складала 2110 осіб із них 1754 (83%) отримували допомогу з безробіття.

Актуальна база вакансій налічувала 977 одиниць: для робітників – 524, службовців – 365, осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки – 88. Навантаження на одне вільне робоче місце зареєстрованих безробітних становило дві особи.

Станом на 30 березня поточного року між приватними підприємцями та найманими працівниками розірвано 146 трудових договорів, укладених до 1 січня 2015 року.

За сприяння служби зайнятості з початку року працевлаштували 1527 осіб, з них зареєстрованих безробітних – 556.

Чисельність безробітних направлених на професійне навчання під замовлення роботодавця з початку року становить 116 осіб.

На виконання громадських робіт у поточному році для інформування населення про надання житлових субсидій направлено 14 осіб з числа зареєстрованих безробітних у департамент соціального захисту населення. Також, з початку року 11 осіб взяли участь у роботах тимчасового характеру, оплата яких здійснюється за кошти роботодавців.

ТОВ «НЕМ-ПРІНТ» подало звіт про заплановане масове вивільнення семи осіб у зв’язку з ліквідацією 16 квітня цього року, Сумський обласний центр зайнятості надав звіт про заплановане масове вивільнення 35 осіб у зв’язку з скороченням 27 квітня 2018 року, ТОВ «КК «ДОМКОМ СУМИ»» надало звіт про заплановане масове вивільнення 55 осіб у зв’язку із скороченням 28 травня поточного року, ДП «СУМИКООПОПТТОРГ» ОСС надало звіт про заплановане масове вивільнення 11 осіб у зв’язку із скороченням 31 травня 2018 року, КП «Сумитеплоенергоцентраль» надало звіт про заплановане масове вивільнення 123 осіб у зв’язку із скороченням 31 травня цього року, СФ ДЕРЖАВНОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ З ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ВЕТЕРИНАРНО–САНІТАРНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ надала звіт про заплановане масове вивільнення 121 особи у зв’язку із реорганізацією 31 травня 2018 року, СФ ТОВ «Венбест» надала звіт про заплановане масове вивільнення 22 осіб у зв’язку із скороченням 1 червня поточного року.

29 березня у міського центру зайнятості відбувся профорієнтаційний семінар для учнів-випускників Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту. Фахівці служби зайнятості розповіли про державні соціальні гарантії для молоді, ефективні методи самопрезентації у процесі майбутнього пошуку роботи та можливості Центру професійного успіху «Моя кар'єра».

За ініціативи міському центрі зайнятості для шукачів роботи 29 березня відбулась виїзна презентація ТОВ «Глобал Білгі» для осіб, які бажають працевлаштуватись на вакансію «оператор колл-центру».

29 березня на ІХ студентській науково-практичній конференції, яку організував Сумський коледж харчової промисловості НУХТ, виступила з доповіддю заступник начальника відділу активної підтримки безробітних міського центру зайнятості Наталія Варуха, яка розповіла про сучасні сервіси служби зайнятості, особливості працевлаштування молоді, можливості центру професійного успіху «Моя кар’єра» для оптимізації пошуку першого робочого місця.