У суботу в Сумах відбувся відкритий чемпіонат міста з класичного та екіпірувального жиму лежачи серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок, чоловіків та жінок, ветеранів.

Змагання зібрали велику кількість учасників з різних регіонів Сумської, Полтавської, Чернігівської та Харківської областей. Загалом – 110 найсильніших спортсменів.

Чемпіонат проводився за правилами IPF (International Powerlifting Federation) та Національної федерації пауерліфтингу України, працювала оновлена комп’ютерна програма «Goodlift» та велась пряма онлайн трансляція через мережу Internet.

Змагання виявились багатими на нові рекорди області, України і навіть світу.

У класичному жимі лежачи:

• Ольга МОГИЛЬНІКОВА з легкістю оновила рекорд області серед жінок, вижавши штангу вагою 60 кг;
  • юнак-силач Єгор ЛЕОНЕНКО у свої 11 років з легкістю підняв штангу вагою 80 кг (власна вага спортсмена 55 кг);
  • у ваговій категорії до 66 кг Олексій ВОРОНЦОВ оновив рекорд області, піднявши 128 кг;
  • серед юніорів можна виділити спортсмена з смт Короп (Чернігівська обл.) Олексія ВЕТОХУ (вагова категорія 83 кг), котрий здолав штангу вагою 1625 кг;
  • студент Інституту фізичної культури, майстер спорту Владислав БОРДУН став чемпіоном у ваговій категорії 105 кг, при цьому йому підкорилася штанга вагою 190 кг;
  • серед чоловіків у ваговій категорії 66 кг майстру спорту України Денису ШВИДКУ підкорилась штанга вагою 167,5 кг, (це на 7,5 кг, більше нормативу МСМК). В абсолютному заліку Денис виборов І місце серед всіх спортсменів. Підготував чемпіона майстер спорту України, заступник директора Інституту фізичної культури зі спортивної роботи Андрій ЛЕОНЕНКО;
  • майстер спорту України, чемпіон та рекордсмен Європи 2015 року, Павло МОГІЛЬНИКОВ у ваговій категорії 120 кг оновив рекорд світу (у віковій категорії masters – ІІ), піднявши неймовірні 213 кг. Цей результат дозволив йому опинитися на другій сходинці в абсолютному заліку;
  • ветеран із Полтави, майстер спору України В'ячеслав ПЕТРОВ (третя сходинка в абсолютному заліку) у ваговій категорії до 105 кг підняв штангу вагою 203 кг – цей результат перевищує рекорд України.
    В екіпірувальному жимі лежачи:
  • майстер спорту України з Кролевця Денис КОНОВАЛЕНКО став чемпіоном у ваговій категорії 105 кг, підкоривши штангу вагою 250 кг;
  • старший викладач Інституту фізичної культури, майстер спорту України Андрій КРАСІЛОВ став чемпіоном у ваговій категорії 120 кг, із результатом 260 кг.

Змагання минули на високому організаційному рівні й у дружній обстановці. Цьому сприяли зладжена робота суддівського корпусу та організаційного комітету.