002.jpg

До другої річниці смерті найкращого скорохода XX століття, Почесного громадянина міста Суми Володимира Голубничого на його могилі вдячна громада встановить пам’ятник.

Начальник відділу фізичної культури та спорту Єлизавета ОБРАВІТ розповіла, що над концепцією пам'ятника працювала спеціальна робоча група, до якої долучили архітекторів, рідних та знайомих легенди спорту, представників спортивної громадськості, зокрема з Сумського відділення НОК, ФСТ «Спартак», Федерації легкої атлетики Сумської області. Посадовець зазначила, що могила Володимира Голубничого – знакове місце для тих, хто пов’язаних зі спортом, тут часто бувають учасники змагань, що проводяться в Сумах.

Ескіз пам’ятника розробляв авторський колектив під керівництвом Володимира БИКОВА. За основу взяли колону, яка є характерною ознакою архітектури Давньої Греції – батьківщини Олімпійських ігор. Пам’ятник у такому ж стилі встановлений  на честь засновника сучасного олімпійського руху П’єра де Кубертена. Висота пам'ятника – 2,5 м, ширина колони – 50 см. Основа буде зроблена у вигляді п’єдесталу, а вазони для квітів – у вигляді кубків. Також внизу міститиметься фрагмент бігової доріжки, яку долав на своєму скороход. Вгорі пам’ятника розміщуватимуться олімпійські кільця, які водночас символізують п’ять олімпіад, в яких брав участь видатний скороход. По боках колони міститиметься його фото та інформація про спортивні досягнення Володимира Голубничого.

Аби надгробний пам'ятник не дисонував із загальною архітектурою та був довговічним, його вирішили виготовляти з граніту Покостівського кар’єру.

Володимир Биков повідомив, що надгробок планують зробити на початку серпня і до другої річниці смерті Володимира Голубничого (16 серпня) встановити на могилі знаного в усьому світі сумчанина.

Суми|новини Сум|сумські новини|укрнет