Департамент соціального захисту населення нагадує містянам, як не стати жертвами торгівлі людьми.
Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації, вербування, перевезення, передачі, приховування або утримання людей шляхом загрози силою або її застосування, або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, або уразливості положення, або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.
Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми. Постраждати від торгівлі людьми можуть жінки, чоловіки та діти, незалежно від віку, освіти та соціального статусу.
Задля запобігання цього ганебного явища, в першу чергу, самі громадяни мають дбати про власну безпеку під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном.
Ті, хто мають намір отримати роботу за кордоном, повинні пам’ятати, що спершу необхідно отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном.
У жодному разі не можна віддавати ідентифікаційні документи нікому, окрім офіційних службовців. Отримувати та сплачувати за закордонний паспорт, візи та проїзні документи слід самому. За кордоном обов'язково треба мати з собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. Вони можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.
Якщо був загублений паспорт або ж його відібрали силою, потрібно звертатися до посольства (консульства) України у відповідній країні.
Трудовий договір треба укладати зрозумілою мовою у двох примірниках, один з яких залишається у клієнта. При поїздці за кордон законно працювати, необхідно отримати саме робочу візу. Необхідно звертати увагу на термін законного перебування на території іноземної держави, що вказаний у візі.
Треба залишати родичам копії документів і повідомити їм телефонні номери роботодавця, друзів за кордоном, посольства (консульства) України та місця потенційного проживання.
У разі потрапляння за кордоном у важку ситуацію, треба звернутись до посольства (консульства) України в країні перебування або зателефонувати до Міністерства закордонних справ України. Номери гарячої лінії: 0800505501 зі стаціонарного телефону, 527 з мобільного. Всі дзвінки в межах України безкоштовні.