007.jpg

Про встановлення систем відеоспостереження у навчальних закладах, які реалізують у Сумах в рамках проекту «Безпечна школа», розповіли посадовці під час виїзного брифінгу в школі № 30.

Спілкуючись із журналістами, заступник міського голови Віра МОТРЕЧКО нагадала, що наприкінці 2017 року встановлення сучасних систем відеоспостереження у школах передбачили у міській цільовій програмі «Автоматизація муніципальних телекомунікаційних систем на 2017 – 2019 роки м. Суми».

«Проект «Безпечна школа» дозволить значно підвищити рівень безпеки учнів у кожній сумській школі, адже життя та здоров’я дитини – це найголовніше, – зазначила Віра Мотречко. – Крім того, за допомогою цього проекту керівник школи може у будь-яку хвилину перевірити, як проходить навчальний процес та що відбувається на території закладу».

Більш детально про особливості «Безпечної школи» розповіла директор КП «Інфосервіс» Олена ДЯГОВЕЦЬ.

За її словами, за весь період реалізації проекту, для встановлення 123 камер спостереження та побудови локальної оптичної мережі виділено 1 млн. 34 тис. грн. Кошти виділялись з міського бюджету на кожний навчальний заклад окремо, який потому укладав угоди з компанією-постачальником «ZetPro».

На початку школи обирали, враховуючи її місце розташування та кількість учнів. У середньому встановлено 8-10 камер на кожний навчальний заклад. Місце, де облаштовували камери, підприємство визначало спільно із керівництвом шкіл.

Технічною підтримкою проекту і збереженням відеоархіву займатиметься КП «Інфосервіс».

Олена Дяговець акцентувала увагу, що для безпеки передачі даних була побудована локальна оптична мережа. Така безпосередньо з’єднує місце збору інформації та Дата-центр КП «Інфосервіс», де тривалий час зберігаються дані. Оптичну мережу можна використовувати також для реалізації наступних перспективних завдань міської влади, вчителів та батьків вихованців навчальних закладів міста.

Потім директор школи № 30 Лариса СОПІНА продемонструвала всім присутнім мобільний додаток на своєму телефоні. Керівник розповіла: завдяки дев’яти камерам, що працюють в онлайн-режимі, вона може контролювати і безпеку школярів, і збереження матеріально-технічної бази навчального закладу.

Як повідомила начальник управління освіти і науки Антоніна ДАНИЛЬЧЕНКО, торік проект запрацював у п’яти закладах загальної середньої освіти. Загалом було встановлено 37 камер. Загальна вартість становить 347,65 тис. гривень.

Наразі роботи по встановленню сучасних систем відеоспостереження у закладах загальної середньої освіти міста тривають. На даний час вже встановлено 95 камер та долучено до загальної системи 11 шкіл: № 7, № 9, № 17, № 18, № 19, № 29, № 25, № 27, № 22, № 30 «Унікум» (корпус 2) та гімназії № 1.

Зараз продовжуються роботи у трьох навчальних закладах, а це школи № 23, № 12 та № 2, де встановлять 28 камер відеоспостереження.

«Проект виправдовує сподівання, його позитивно оцінили директори навчальних закладів, отже управління освіти та науки планує на 2019 рік подавати відповідні пропозиції до міського бюджету, аби завершити обладнання шкіл і запроваджувати систему відеоспостереження в НВК і дитячих садочках міста», – додала посадовиця.