005.jpg

Міська влада підготувала масові заходи до трьох величних свят – Дня Українського козацтва, Дня захисника України та Дня святої Покрови Пречистої Богородиці, які припадають на неділю, 14 жовтня.

Про програму святкувань, що чекає на сумчан та гостей міста, під час брифінгу розповіли заступник міського голови, керуючий справами виконавчого комітету Степан ПАК та заступник начальника відділу культури та туризму Людмила ПЄХОВА.

«Святкування 14 жовтня стає традиційним. Це вже четвертий рік поспіль, коли ми віддаємо шану нашим захисникам, козакам, – зазначив Степан Пак. – У цей святковий день ми, запрошуємо всіх сумчан та гостей міста долучитись до заходів, аби вшанувати мужність і героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України, перемоги Українського народу, на власні очі побачити велич українських вояків та пройнятися патріотичним духом».

Як повідомив посадовець, до організації цьогорічних заходів активно долучилися військові, зокрема: військові підрозділи, які базуються в місті та на прилеглих територіях, Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка.

Напередодні державного свята, три дні поспіль у різних локаціях міста проходитимуть флешмоби «Марш нової армії» за участю духового оркестру 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади.

Безпосередньо у день святкування – 14 жовтня, заходи розпочнуться покладанням квітів до могил та пам’ятних знаків Героям, які загинули, захищаючи суверенітет нашої країни у різні часи. Все це відбуватиметься у супроводі військового оркестру.

За словами заступника міського голови, керуючого справами виконавчого комітету, того дня також передбачено багато різноманітних заходів на майдані Незалежності, зокрема: урочистості «Зі святом мужності й відваги», які розпочнуться з виступу Президента України Петра ПОРОШЕНКА о 9:30; церемонія складання урочистої клятви ліцеїста, що має всеукраїнський масштаб та проходитиме по всіх містах країни; презентація «Маршу нової армії»; урочистий марш військових підрозділів та кадетів.

Тут же на головні площі міста можна буде переглянути спеціальну виставку військової техніки, стрілецької зброї та засобів захисту. Кожен охочий, хто відвідає польову кухню, зможе пригоститися справжньою їжею бійців.

Заступник начальника відділу культури та туризму Людмила Пєхова додала, що у рамках відзначення Дня захисника України відбудеться святкова концертна програма за участі колективів та виконавців Палацу культури «Хімік», гурту «Баграм», також виступатиме духовий оркестр Національної поліції.

«Ми розраховуємо, що приєднатися до святкувань, скоштувати козацьку кашу та отримати позитивні емоції зможуть містяни всіх поколінь, й старше покоління, яке звикло до таких заходів і молодь, яка має бачити наших справжніх воїнів, тих, хто стоїть на захисті територіальної цілісності держави та нашого з вами спокою», – сказав Степан Пак.

Крім того, в рамках визначення Дня захисника України у місті відбуватиметься низка військово-патріотичних, культурно-мистецьких, спортивно-масових та інших тематичних заходів.