0010.jpg

Департамент соціального захисту населення інформує про роботу, спрямовану на соціальний захист сумчан із інвалідністю і прилучення їх до суспільства.

Так, протягом останніх років розпочаті роботи з пристосування вулично-шляхової мережі для потреб маломобільних груп населення (при проведенні ремонтів доріг та тротуарів улаштовуються похилі з’їзди), обладнано чотири соціально-значимі перехрестя світлофорами зі звуковим оснащенням, проведені роботи з будівництва пандусів до житлових будинків, де мешкають маломобільні групи населення (у 2017-2018 роках улаштовано пандуси до дев’яти житлових будинків, проводяться роботи ще за трьома адресами). У 2018 році на будівництво пандусів до житлових будинків з міського бюджету використано 1,4 млн гривень.

З липня здійснюється забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами за принципово новим Порядком, який передбачає укладення договорів між департаментом соціального захисту населення, підприємствами та особами з інвалідністю. За звітний період 2018 року укладено понад 300 договорів на загальну суму понад 9 млн грн. на забезпечення більш ніж 1500 осіб технічними засобами реабілітації, що на 30% більше ніж показник 2017 року (1133 особи).

За рахунок коштів державного бюджету у 2018 році 43 особи з інвалідністю та малозабезпечені особи отримали матеріальну допомогу на загальну суму 29,5 тис. гривень.

При забезпеченні осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками передбачено вільний вибір санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань. Існуюча до цього часу система закупівлі санаторно-курортних послуг змінена на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) зазначеній категорії осіб шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа з інвалідністю – департамент – санаторій). Так, для забезпечення санаторно-курортними послугами осіб з інвалідністю у 2018 році департаменту передбачено 1,1 млн грн., що дало змогу оздоровити 118 осіб. 60 осіб з інвалідністю отримали компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування на загальну суму 24,4 тис. грн., що становить 100% від потреби.

Компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування у 2018 році отримали 483 особи з інвалідністю на суму 149,9 тис. гривень.

Міською програмою «Місто Суми – територія добра та милосердя» передбачені заходи для надання пільг і допомог уразливим верствам населення за кошти міського бюджету. У 2018 році міською програмою передбачено 73,2 млн грн., з них на вирішення соціальних питань осіб з інвалідністю 10,7 млн грн., що становить 14,6%. Так, за кошти міського бюджету понад 1000 сім’ям міста, які опинилися в складних життєвих обставинах, надана матеріальна допомога на загальну суму 5,6 млн гривень.

Другий рік надається матеріальна допомога дітям, хворим на онкологічні та онкогематологічні захворювання, для придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення. Надано допомогу 14 дітям на суму 360 тис. гривень.

Майстру спорту України з пауерліфтингу та армспорту, Чемпіону України та Європи з пауерліфтингу, який має І групу інвалідності, проведена виплата щомісячної стипендії в розмірі 35% від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб.

112 сім’ям осіб з інвалідністю І-ІІ груп по зору (177 особам), 35 сім’ям, в яких виховуються онкохворі діти, (99 особам), 239 особам з інвалідністю з дитинства І та ІІ групи з діагнозом ДЦП та дітям з інвалідністю з діагнозом ДЦП надається 50% пільги на оплату житлово-комунальних послуг (особам з інвалідністю з дитинства I групи підгрупи А з діагнозом ДЦП – 100% пільги).

Проведені благодійні обіди (два рази на тиждень) для 112 осіб на суму 186,9 тис. гривень.

Надано матеріальну допомогу для відшкодування вартості оздоровлення 32 особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, а також хворим на ДЦП (передбачено на 60 осіб) на загальну суму 65,8 тис. гривень.

Здійснюється оплата послуг з доступу до інформаційної мережі Інтернет особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю (60 осіб).

Надано одноразову допомогу 125 сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю підгрупи А з нагоди Міжнародного дня захисту дітей (по 350 грн.) на загальну суму 43,8 тис. гривень.

З нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю отримали допомогу 66 осіб з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А (по 350 грн.) на загальну суму 23,1 тис. гривень.

Крім того, для задоволення потреб у соціальних послугах діють КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня», громадська організація «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас», які відповідно до державних стандартів надають соціальні послуги: догляд вдома, соціальна адаптація, консультування, транспортна послуга «Соціальне таксі». Соціальні послуги отримали 3000 осіб.

Територіальний центр надає транспортну послугу «Соціальне таксі» з перевезення осіб, які самостійно не пересуваються, або пересуваються за допомогою технічних засобів. У 2018 році послугами «Соціального таксі» скористались 117 осіб, отримавши 2964 послуги, що перевищує показники 2017 року на 11%.

Особи з інвалідністю із числа учасників антитетерористичної операції та члени їх сімей мають змогу отримувати соціальні послуги в рамках КУ «Центр обслуговування учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей». За звітний період послугами Центру скористалося понад 100 осіб з інвалідністю.

Наразі в Сумах проживає понад 20000 осіб з інвалідністю. Місто дбає про дану категорію людей не тільки напередодні Дня людей з інвалідністю. Це постійна кропітка, системна робота, спрямована на інтеграцію людей з інвалідністю в суспільство.