0012.jpg

Карантин у школах, дитячих садочках та професійно-технічних навчальних закладах подовжено до понеділка включно.

Таке рішення прийнято комісією з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Олександра ЛИСЕНКА 29 січня.

Як повідомив начальник Сумського міського управління Держсанепідслужби Олександр ЧЕРНЯК, грип почав відступати, хоча поки що епідеміологічний поріг у Сумах перевищено трохи більше ніж у два рази.

За інформацією в.о. начальника відділу охорони здоров’я Олени ЧУМАЧЕНКО, на 15-20% зменшилися виклики лікарів до хворих за місцем проживання, почала зменшуватися й кількість хворих, які потребують стаціонарного лікування. Нині у лікувальних закладах міста на стаціонарному лікуванні перебуває 330 хворих, з них 156 – діти, в тому числі: 85 сумчан лікують від грипу, ГРВІ та 155 – від пневмонії. В лікувальних закладах розгорнуто додаткові ліжка для інфекційних хворих.

Проти подовження карантину у навчальних закладах висловилася начальник управління освіти і науки Антоніна ДАНИЛЬЧЕНКО.

«Навчальний процес не можна переривати, адже це відображається на якості навчання. Крім того, надходить багато звернень від батьків, яким ні з ким полишити своїх дітей під час карантину, деякі з них змушені були взяти відпустку», – зазначила вона.

Медики Сум все ж наполягли на подовженні карантину, посилаючись на тяжкий перебіг захворювання та ускладнення, пов’язані з ним, а також на спалах недуги у сусідній Харківській області.

Врешті, було прийнято рішення подовжити карантин в навчальних закладах до понеділка включно. Вже 1 лютого, одразу після апаратної наради, комісія знову збереться та прийме рішення щодо подовження чи відміни карантину.