0010.jpg

Завтра, 22 січня, у Сумах відзначатимуть День Соборності України та 100-річницю Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Тож сумчан та гостей міста запрошують до участі в тематичних заходах, які відбуватимуться впродовж усього дня.

Так, о 9:30 покладатимуть квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні у сквері Героїв Небесної Сотні, о 9:45 відбудеться панахида та покладання квітів до пам'ятного знаку воїнам, загиблим в зоні АТО на міському кладовищі.

Опісля, об 11:00 у сквері Т. Г. Шевченка біля пам’ятника Великому Кобзарю пройде урочистий мітинг «Соборна та єдина – рідна Україна» та покладатимуть квіти до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку.

О 15:00 з нагоди свята в обласному академічному театрі ім. М. С. Щепкіна пройдуть урочисті збори та культурно-мистецьке свято до Дня Соборності України.

Завершаться заходи флешмобом «Вогні Соборності єднають Україну» у сквері Т. Шевченка. Початок флешмобу – о 17:00.

Додамо, «Разом з власної волі з 1919 року» – під таким гаслом Україна відзначає столітній ювілей Акту Злуки 22 січня.

Як повідомляють в Українському Інституті національної пам’яті, першою на руїнах Російської імперії постала Українська Народна Республіка, пізніше, вже в листопаді 1918 року, на теренах колишньої Австро-Угорщини утворилася Західноукраїнська Народна Республіка. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі.

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка», – йшлося в Універсалі Директорії УНР 22 січня 1919 року.

Ідея соборності України стала ключовою для наступного покоління учасників українського визвольного руху у XX столітті 1920–1950 років. Українська повстанська армія боролася за створення Української самостійної соборної держави.

21 січня 1990 року, в Україні понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Український «Живий ланцюг» став однією з наймасовіших у тогочасній Центрально-Східній Європі акцій боротьби за свободу. Вже за рік Україна відновила свою незалежність.

Сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої визвольної боротьби. Українські військові, так само, як і їхні попередники 100 років тому, відстоюють не лише незалежність, а й соборність України. В лавах Збройних Сил України вояки з усіх її куточків.

100-ліття соборності України є приводом нагадати про єдність і неподільність українських земель, що окуповані Крим, Донеччина та Луганщина – це Україна.