005.jpg

Фізичні особи-підприємці, у тому числі які обрали спрощену систему оподаткування, повинні подати звіт з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 2015 рік не пізніше 9 лютого поточного року.

Звіт подається за формою згідно з додатком № 5 із зазначенням типу форми «початкова».

Фахівці ДПІ у м. Сумах нагадують платникам, що з 1 січня 2016 року внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зокрема, з 1 січня 2016 року запроваджено єдину ставку ЄСВ у розмірі 22 %.

Однак, «закрити» свої зобов’язання щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 2015 рік суб’єкти господарювання повинні у відповідності до норм, які діяли у минулому році. Так, фізичні особи-підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, повинні сплатити ЄСВ за 2015 рік у розрахунку не менше, ніж 34,7 % від розміру відповідної мінімальної заробітної плати в такому розмірі: у січні-серпні 2015 року – 422,65 грн. (34,7 % від мінімальної зарплати 1218 грн.), а у вересні-грудні 2015 року – 478,17 грн. (34,7 % від мінімальної зарплати 1378 грн.).

Страхувальник може відзвітувати до фіскального органу в один із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;
  • на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;
  • на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти;
  • поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення за умови, що у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти (здійснити таке відправлення необхідно  не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання звіту).