0012.jpg

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Документом встановлюються розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань.

У порівнянні з минулим роком розмір такої виплати збільшився на 5 %.

Інваліди війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнані інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, отримають по 2975 грн. (I група),  по 2600 грн. (II група), по 2310 грн. (ІІI група).

Для учасників бойових дій та колишніх неповнолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилось 18 років) в’язнів концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітей, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, виплатять по 920 грн.

Розмір виплат для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, становить 2975 грн.; для членів сімей загиблих та дружин (чоловіків) померлих інвалідів війни, дружин (чоловіків) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 465 грн., учасників війни та колишніх в’язнів концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, осіб, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітей партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 170 грн.