005.jpg

У четвер міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила План дій органів місцевого самоврядування по підготовці до пропуску льодоходу у 2016 році.

Як повідомив начальник Сумського обласного центру з гідрометеорології Олександр ПОНОМАРЬОВ, наразі підстав для занепокоєння немає. Відлига, яка розпочалась у третій декаді січня, та відносно теплі з невеликими та помірними опадами дві декади лютого спричинили поступове сніготаяння, повільне підвищення водності річок. Відбулось малоінтенсивне підвищення рівнів води у межах русел на 1-5 см за добу.

Виходячи з обставин, що склались на сьогодні, зазначив очільник обласного центру з гідрометеорології, можна робити висновок, що без відсутності додаткового зволоження, додаткових опадів не слід очікувати водопілля, рівень води очікується в межах минулорічного.

1456478852 2 1

Водночас Олександр Пономарьов зауважив, що ситуація ще може змінитись: «Розслаблятись не варто. Були випадки, коли протягом березня спостерігались значні опади, і в результаті рівень води доходив до критичної позначки».

З метою забезпечення оперативного реагування при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила План дій органів місцевого самоврядування по підготовці до пропуску льодоходу у 2016 році. Також начальникам управлінь, відділів та комунальних закладів міської ради, керівникам підприємств, установ та організацій міста незалежно від форм власності, які можуть бути задіяні до ліквідації наслідків пов’язаних з весняним паводком, доручили до 4 березня відкоригувати Плани дій аварійних бригад, які можуть бути задіяні до ліквідації наслідків пов’язаних з весняним паводком; привести в готовність наявну техніку; переглянути та визначитись з кількістю необхідних матеріалів та обладнання матеріального резерву для проведення відновлювальних робіт; забезпечити оперативне реагування на ліквідацію наслідків пов’язаних з весняним паводком. На Департамент інфраструктури міста та відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення поклали завдання впродовж усього періоду паводку забезпечувати загальну координацію діяльності.