005.jpg

25 лютого в кінотеатрі «Дружба» відбулася прем’єра фільму про діяльність сумських волонтерів «Сталкери зони АТО».

Переглянути його прийшли учні та вчителі сумських шкіл, а також пересічні сумчани.

Про історію створення фільму розповів його режисер Ігор НАЗАРЕНКО. За його словами, за мету ставили висвітлити діяльність волонтерів, які постійно допомагають нашим бійцям на передовій. Для цього неодноразово знімальна група здійснювала поїздки до зони АТО, в найгарячіші її точки.

 

Інколи доводилося на власні очі бачити, як гинуть люди. Тому, повертаючись до мирного життя, повідомив режисер, було вирішено зняти документальний фільм про волонтерів, діяльність яких служить чудовим патріотичним прикладом для молоді.

Під час перегляду картини в залі панувала цілковита тиша, кожен дослухався до розповідей героїв, які вирішили не стояти осторонь спільної біди, а підтримати тих, хто пішов боронити рідну землю. Особливого значення для школярів набули історії молодих хлопців-волонтерів, адже багато із них майже одного віку з учнями, присутніми у залі.

Розділив думку авторів фільму про патріотичне виховання молоді і Секретар Сумської міської ради Андрій БАРАНОВ. Він зазначив, що міська влада завжди всіляко сприяла підтримці наших волонтерів. Зокрема, міська рада ремонтувала бойову техніку на базі комунальних підприємств, відправляла транспорт до зони АТО, який належить громаді міста. Було створено Координаційний центр з питань підтримки Збройних Сил України, організовано військове таксі, яке довозило наших героїв-земляків із відпустки додому та у зворотному напрямку, аби військовослужбовці трохи більше часу побули зі своїми рідними.

Коштом міського бюджету придбавалися автомобільні шини, запасні деталі, вузли агрегатів, акумуляторні батареї, шини та масла для автомобілів, радіостанції, бронежилети, намети тощо. Також у обласному центрі було створено школу волонтерів, долучитися до якої може кожен, хто бажає допомагати нашим бійцям.

«Кожен на своєму фронті наближає день перемоги. Військовослужбовці, волонтери, вчителі, учні, підприємці: лише разом ми здолаємо агресора та збудуємо гідне майбутнє», – додав Андрій Баранов.