002.jpg

У рамках проекту департаменту комунікацій та інформаційної політики «Я – сумчанин» 12 вересня відбудеться ІІ Сумський книжковий форум.

Про особливості цьогорічного заходу під час брифінгу розповіли представники організаційного комітету –  заступник міського голови, керуючий справами виконавчого комітету Степан ПАК і директор департаменту комунікацій та інформаційної політики Антоніна КОХАН.

Хоча Книжковий форум приурочений до Дня міста, організатори вирішили виокремити його в часі від основних подій. Як пояснив Степан Пак, вчинили так, бо дні, наближені до свята й так насичені подіями, до того перенесення заходу на пізніший термін це просили з літературних кіл, де є студенти та школярі, аби ті повернулись до міста після канікул і могли долучитись до заходу. Яким саме він буде, вирішує оргкомітет, до якого ввійшли поет і перекладач Олександр ВЕРТІЛЬ, методист міської централізованої бібліотечної системи Світлана МАМАЙ, поет Сергій П'ЯТАЧЕНКО, видавець Інна ЩЕРБИНА. Однак, зауважив Степан Пак, до формування програми заходу залучають й інших фахівців, аби зробити Форум максимально насиченим і цікавим для загалу: тим, хто пише, тим, хто видає, тим, хто читає.

«Ми не робимо вузькопрофільний захід. Ми, насамперед, прагнемо популяризувати сумську книгу, Суми як такі і Суми, що оспівані за допомогою художнього слова», – зазначив Степан Пак.

Антоніна Кохан розповіла, що всі заходи ІІ Сумського книжкового форуму відбуватимуться у Конгрес-центрі СумДУ. До торішніх форматів організатори додали нові. Серед таких майстер-клас письменниці Анни КОРШУНОВОЇ з написання книги та майстер-клас старших учнів дитячої художньої школи ім. М. Г. Лисенка зі створення ілюстрацій, виставка старовинних видань із фондів обласного краєзнавчого музею. Вже традиційно на відвідувачів заходу чекають знайомство з місцевими видавництвами, літературними студіями («Орфей», «Зажинок», «Джерела», «Вир») та міською централізованою бібліотечною системою, новинками вузівських бібліотек, автограф-сесія місцевих авторів – запрошені Олександр Вертіль, Анна Коршунова, Григорій ЄЛИШЕВИЧ, Євген ПОЛОЖІЙ, Владислав ІВЧЕНКО, Людмила РОМЕН, Петро НЕСТЕРЕНКО.

Відбудуться й нагородження найактивніших відвідувачів бібліотек, а також уподобаний сумчанами торік міський фестиваль поезії «Ми – Суми». Як підсумок торішнього такого заходу, цього року презентуватимуть збірку творів минулорічних його учасників.

«Наразі наше місто претендує на здобуття статусу «Місто, що навчається», натомість Книжковим форумом ми підтвердимо, що Суми – місто, що читає. Підтримуючи книгу, ми підтримуємо історію, як ту, що вже лягла на сторінки так і ту, що буде написана: історію міста, історію людей, які тут живуть і працюють. Звісно, наші масштаби скромніші, ніж наприклад, у Книжкового Арсеналу, але всі колись із чогось починали. І та традиція, яку ми започаткували минулого року, мала колосальну підтримку сумчан», – наголосила директор департаменту комунікацій та інформаційної політики.

Форум розпочнеться о 14:00 і триватиме до 19:00.