0010.jpg

У п’ятницю, 25 жовтня під час брифінгу медики та посадовці розповіли про підготовку міста до епідсезону, важливість вакцинації і хто має в першу чергу щепитись.

В. о. начальника відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО повідомила, що у епідсезон 2019–2020 р.р. очікується дві хвилі захворюваності на грип – у грудні, наприкінці січня – початку лютого наступного року.
Втім вже за останні кілька тижнів осені спостерігається типове зростання захворюваності: з 11 по 17 жовтня в Сумах зареєстрували майже 1270 випадків захворювання на грип та ГРВІ. Переважна кількість хворих – діти (69,1%). 75 людей госпіталізували.
Посадовиця нагадала, що грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Має схожі симптоми з гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), втім є небезпечнішим. Симптоми захворюваності на грип: ломота у тілі, біль в очах, головний біль, слабкість, розбитість. Для ГРВІ характерні катаральні прояви: нежить, підвищення температури, головний біль.
Найдієвішим способом захисту від цих хвороб є вакцинація. Як у Сумах, так і в України у цілому наразі є два типи вакцини – «Джесіфлю» (виробництво Корея) та «Ваксігрип» (виробництво Франція).
На сьогодні місто Суми вакциною проти грипу та ГРВІ забезпечені, повідомила Олена Чумаченко: «Вакцина є в аптечних закладах міста: № 24, № 195, № 235. Можна закупити за замовленням. Вакцинація грипу не здійснюється за рахунок державних коштів, лише за кошти мешканців міста або підприємств, які мають на меті щепити своїх працівників.»
Передусім щеплення рекомендоване для людей групи підвищеного ризику: медичні працівники, вчителі, діти віком до п’яти років, вагітні, люди віком від 60 років, пацієнти з хронічним захворюванням. Для дитини віком від 6 місяців до 3 років доза вакцини має складати 0,25%, дитині віком від 3 років до 18 потрібна повна доза. Якщо дитина вакцинується вперше, через два тижні має бути повторне щеплення. Дорослому достатнього одного щеплення.
Для того щоб зробити щеплення необхідно звернутися до свого сімейного лікаря з метою огляду і встановлення протипоказань, отримати рецепт вакцини у лікаря; придбати вакцину в аптеці; зробити щеплення в амбулаторії або безпосередньо у сімейного лікаря.
Фахівці зауважили, що сімейний лікар має надати рекомендації щодо транспортування вакцини, оскільки вона має зберігатись у холоді. Використати її потрібно протягом двох годин з моменту придбання.
Міський дитячий позаштатний інфекціоніст Марина КОРНІЄНКО наголосила, що на час проведення щеплення дитина має бути клінічно здоровою. Батьки повинні обстежити і попередити лікаря про зміни в організмі дитини за останні три доби, щоб запобігти алергічній реакції або ускладненню хвороби. До того ж щоб уникнути поширення захворювання, ускладнення та смертельних випадків, щепитись мають не тільки діти, а й батьки.
Профільний заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ закликав сумчан бути пильними до стану свого здоров’я.
«Не займатися самолікуванням! При виявленні перших симптомів захворюваності негайно звертайтеся до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в залежності від того з ким ви уклали медичну декларацію. Консультуйтеся і лікуйтеся!» – сказав посадовець.
Він додав, що медичні заклади готові до роботи на випадок погіршення ситуації з захворюваністю на ГРВІ та грип. Наразі визначено дві бази для надання стаціонарної медичної допомоги: КНП «Клінічна лікарня № 4» і КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».