006.jpg

Центр цереброваскулярної та серцево-судинної патології, що з березня працює на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня», надає висококваліфіковану допомогу хворим із інсультом чи інфарктом.

У Всесвітній день боротьби з інсультом посадовці та медики розповіли про діагностику хвороби, профілактику та унікальне лікування, яке можна отримати в Сумах.

Заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ зауважив, що проблема цереброваскулярних і серцево-судинних захворювань – актуальна як для Сум, так і для всієї України, адже це одна з основних причин смертності. В. о. начальника відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО повідомила, що в Україні щороку діагностують понад 140 тисяч випадків інсульту. У Сумах щороку захворюваність зростає на 5-10%. У 2019 році вже захворіли 750 сумчан. Саме тому для міської влади пріоритетом є створення належних умови для протидії цим недугам. З цією метою у березні на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» створили Центр цереброваскулярної та серцево-судинної патології, який надає висококваліфіковану допомогу хворим із гострою і хронічною цереброваскулярною та серцево-судинною патологією.

«Центр забезпечений необхідним сучасним медичним обладнанням та інструментарієм, надає повний спектр медичної допомоги хворим з інсультами. Завдяки спільній роботі міської влади, керівництва та спеціалістів лікарні, ми рятуємо життя людей і працюємо над попередженням інсультів та інших серцево-судинних патологій», – сказав заступник міського голови.

Директор КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Валентина ДОМІНАС наголосила на тому, що Центр цереброваскулярної та серцево-судинної патології залишається єдиним закладом в області, що застосовує у лікуванні інсульту тромболізис, який сприяє швидкому і повному відновленню порушених неврологічних функцій. За кількістю проведення таких процедур сумський Центр посідає 5-те місце в Україні. Також тут розвивають нейрохірургію, і вже проводять оперативні втручання, які роблять лише одиниці клінік у великих містах, та готують до відкриття спеціалізоване відділення. Валентина Домінас зауважила, що Центр надає допомогу як сумчанам, так і хворим з інших міст.

«У Центрі впроваджено новітні методи і технології лікування інсультів та створено всі умови для перебування хворих», – зазначила вона.

В. о. завідувача неврологічного відділення Олександр ШКОЛЬНИЙ розповів, що розпізнати інсульт можна за раптовими погіршеннями зору, асиметрією обличчя, порушенням мовлення, слабкістю чи онімінням кінцівок. Ключову роль у наданні ефективної допомоги при інсульті відграє час, за який хворий потрапить до рук фахівців. Тому у разі підозри на інсульт необхідно звернутись за медичною допомогою, а до того покласти людину на горизонтальну поверхню та виміряти артеріальний тиск і в жодному разі не займатись самолікуванням.

Медики зауважують, попри те, що передбачити інсульт неможливо, можна зменшити ризик його виникнення. Для цього необхідно дотримуватись принципів здорового способу життя, раціонально харчуватись, відмовитись від куріння та зловживання алкоголем, уникати стресових ситуацій, а також регулярно проходити медичні огляди, а тим, хто має проблеми з серцем чи судинами,  ще й слідувати призначеному лікуванню.