003.jpg

Біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932–1933 років відбувся мітинг-реквієм та панахида за невинно убієнними. 

У заході взяли участь керівництво міста, молодь, ветерани та громадські активісти.

З промовою до учасників мітингу звернувся заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ. Він наголосив, – голодомор був спробою свідомого фізичного винищення української нації, він став національною трагедією і окремою сторінкою в історії нашого народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою.

«Правда про ці трагічні сторінки історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час старанно приховувалася. Сьогодні багато країн світу визнали голодомор як ретельно спланований, свідомий акт геноциду проти української нації, – сказав заступник очільника міста. -– Спільний біль, спільна пам’ять та обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні. Розбудовуючи країну, ми маємо пам’ятати про кожну історичну віху – вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося».

Перед присутніми також виступили голова громадської обласної організації всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса» Світлана РЕВЯКІНА та голова обласної організації Конгресу Української інтелігенції Віктор КАЗБАН.

Схилити голови в глибокій жалобі і запалити свічки пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю, закликав присутніх архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій. Спільно з духовенством єпархії він відслужив поминальну молитву за невинно убієнними.

Потому учасники мітингу вшанували жертв Голодоморів хвилиною мовчання і поклали до пам’ятного знаку композиції з квітів і колосків пшениці та хліб.

Нагадаємо сьогодні, у день 86-х роковин Голодомору, жертвами якого стали мільйони невинних українців, о 16:00 у сквері Тараса Шевченка відбудеться традиційна всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті». Учасники акції викладуть символічний хрест із запалених свічок та вшанують померлих хвилиною мовчання.