0012.jpg

Амбулаторії Сум забезпечені вакцинами, необхідними для щеплення від кору та дифтерії.

Про ситуацію з захворюваністю на ці недуги, а також ГРВІ та грип, і методи їх профілактики розповіли під час брифінгу заступник начальника відділу охорони здоров’я Наталія КІПЕНКО та заступник директора з надання медичної допомоги населенню КНП «Центр первинної медичної медико-санітарної допомоги № 2» Людмила ЦЮКАЛО.

Наталія Кіпенко повідомила, що до середини року в місті спостерігалось збільшення кількості хворих на кір. Загалом серед дорослих і дітей було зареєстровано 80 випадків захворювання. В останні півтора місяця нових хворих не реєстрували.

Щодо дифтерії, протягом року хворобу підозрювали у трьох містян (двох дітей та одного дорослого), проте діагноз не був підтверджений.

Посадовиця наголосила на тому, що єдиним дієвим методом профілактики кору та дифтерії є щеплення.

«Закликаємо всіх робити щеплення, бо це єдиний захист від багатьох захворювань. Вакцини, що входять до Календаря профілактичних щеплень, у тому числі вакцини від кору та дифтерії, закуповуються за державні кошти. Щеплення безоплатні, вакцини якісні. Медична мережа міста забезпечена ними в достатній кількості», – зазначила Наталія Кіпенко.

Для того, щоб зробити щеплення від кору чи дифтерії, розповіла Людмила Цюкало, необхідно звернутись до лікаря первинної ланки, з яким підписана декларація, котрий після консультації та огляду дасть направлення на щеплення. Необхідними для вакцинації витратними матеріалами, так само як і вакцинами, медичні заклади міста забезпечені.

А от вакцина проти грипу шляхом державних закупівель не закуповується. Сумчани можуть придбати її власним коштом або ж роботодавець організувати вакцинацію за кошти підприємства чи установи. За офіційними даними, повідомила Наталія Кіпенко, наразі щепилось близько 1000 сумчан.

В останні півтора місяця спостерігається типове для епідемічного сезону зростання захворюваності на ГРВІ серед сумчан, але епідемічний поріг поки не перевищено.

За останній тиждень зареєстровано 1571 випадок захворювання на ГРВІ, що на 23 випадки (на 1,4%) менше, ніж за попередній тиждень – 1594. Серед хворих 70,7% (1125 осіб) – діти до 18 років (на минулому тижні – 1127), з них школярів – 541.

Інтенсивний показник захворюваності становить 589,4 на 10 тисяч населення, що нижче за цілорічний пороговий рівень (665,3 на 10 тисяч населення). Тож поки що потреби в запровадженні загальноміських обмежувальних заходів немає. За необхідності школи відправляють на карантин окремі класи.

Заступник начальника відділу охорони здоров’я запевнила, що медичні заклади міста готові до можливого підвищення захворюваності на ГРВІ та грип. Розроблений «Комплексний план заходів з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій та боротьба з ними в м. Суми у епідемічному сезоні 2019–2020 років».