002.jpg

Відбулось підписання Меморандуму про встановлення дружніх відносин між містами Суми та Харбін (КНР).

З 4 по 7 січня, на запрошення муніципалітету міста Харбін (провінція Хейлунцзян, КНР), делегація міської ради на чолі із заступником міського голови Вірою МОТРЕЧКО відвідали 20-ту Китайську міжнародну конференцію зимових міст, що проходила у Харбіні.

7 січня, під час офіційного заходу «Третій день України в Харбіні» заступник очільника обласного центру презентувала економічний, інвестиційний потенціал міста Суми та його успішний досвід співпраці в рамках міжнародних проєктів.

Також цього дня в урочистій обстановці Віра Мотречко та голова Народного уряду міста Харбін Сунь ЧЖЕ підписали Меморандум про встановлення дружніх відносин між містами.

Документ передбачає встановлення і розвиток довгострокових і всебічних зв'язків у сферах діяльності, що становлять взаємний інтерес: наука і техніка, промисловість, торгівля, навколишнє середовище та екологія, туризм і відпочинок, інформаційне забезпечення, культура, освіта і спорт. Усвідомлюю важливість розвитку міжнародних зв'язків, сторони мають намір здійснювати обмін офіційними делегаціями та фахівцями в різних галузях господарської діяльності та практикувати обмін досвідом роботи органів місцевого самоврядування.

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО висловив надію щодо перспектив плідної співпраці в даних напрямках.

«Підписання Меморандуму про встановлення дружніх відносин стане першим кроком на шляху до розширення меж співробітництва наших міст. Ми сподіваємось на залучення китайських інвестицій, і будемо працювати в цьому напрямку. Обидві сторони зацікавлені у співпраці», – сказав міський голова.

Зауважимо, наразі містами-партнерами Сум вже є міста Китайської Народної Республіки – Сіньсян (провінція Хенань) та Чжуцзі. Протягом останніх років триває активна співпраця міст в різних галузях.