002.jpg

Під час LХVІI сесії міської ради депутати схвалили Стратегію інтеркультурного розвитку міста до 2025 року, розроблену департаментом комунікацій та інформаційної політики та ГО «Центр освіти впродовж життя».

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО закликав обранців підтримати відповідний проєкт рішення, наголосивши на значимості документа, що визначає ряд важливих для міста напрямів.

Стратегія інтеркультурного розвитку міста покликана підвищити залученість представників національних меншин та різних культур до створення нових ідей для розвитку міста; збільшити кількість інновацій та креативних проєктів, інтеркультурних проєктів і кроскультурних подій; призвести до економічного зростання громади через інтеркультурність, зростання туристичної та інвестиційної привабливості міста, зменшення конфліктів, дискримінації та проявів ненависті до інших культур; покращити сферу безпеки, захисту та адміністративних послуг.

Як зазначила директор департаменту комунікацій та інформаційної політики Антоніна КОХАН, це рішення, яке визначатиме в подальшому політику інтегрування людей різних національностей, різного походження, віросповідання в сумську громаду. Таким чином місто використовуватиме всі фактори різноманітності як додатковий ресурс і потенціал у розвитку семи напрямків життєдіяльності міста (освіта, бізнес та працевлаштування, громадські місця та адміністративні послуги, безпека та захист, культура та спорт, інтеркультурне врядування, комунікації та ЗМІ), які були обрані основними для визначення пріоритетних цілей у документі довгострокової перспективи.

«Варто зазначити, що це питання на часі, оскільки Україна, яка прагне до європейського співтовариства, не є винятком у процесі активних міграційних рухів, а Суми до всього ще й є обласним центром прикордонної області. За даними міграційної служби, одночасно в місті, у відрядженні, особових справах чи на навчанні, перебувають представники майже 50 країн. Сумські виші щороку приймають близько 1300 нових студентів із 40 країн світу. Водночас траплялись випадки, коли через неготовність Сум до прийому іноземних громадян ті, хто приїжджав на умовах контракту на довготривале проживання, йдеться зокрема про студентів, – за деякий час їхали назад. Впровадження Стратегії інтеркультурного розвитку у вузькому розумінні дозволить попередити подібні ситуації, а в широкому – створити інтеркультурне обличчя міста», – сказала посадовиця.

Антоніна Кохан наголосила на тому, що ухвалена депутатами міської ради Стратегія інтеркультурного розвитку міста, – засадничий документ, далі з’являться проекти та програми, направлені на його реалізацію.