Із 17 кандидатів у наставники для дітей-сиріт, які звернулись до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 10 пройшли відбір і наразі проходять навчання на спеціальному тренінгу, а отже найближчим часом вони стануть друзями для дітей, які цього потребують.
З кожним із кандидатів спеціалісти центру провели консультаційну роботу у вигляді первинного інтерв’ю, збору необхідного пакету документів.
На сьогодні існує кілька сімейних форм захисту виховання, серед них – прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, сімейний патронат та «наймолодша», наставництво.
Ідея наставництва з'явилася з необхідності підтримати дитину, яка перебуває в інтернатному закладі, і підготувати її до самостійного життя. Близькі стосунки, побудовані з наставником, дозволяють дитині підвищити самооцінку, сприяють її розвитку, допомагають відчувати себе вільніше в спілкуванні з іншими людьми, отримати просте людське тепло і підтримку. Наставник – друг-авторитет, готовий проводити час із дитиною, спілкуватися, давати їй поради.
Нагадаємо, наприкінці 2019 року в Україні стартувала інформаційна кампанія щодо реформи системи інтернатів.
Інформацію щодо послуги наставництва можна отримати у Сумському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: вул. Харківська, буд. 42, та за телефонами: 700-607, 700-704.