001.jpg

Мобільні групи здійснюють перевірки дотримання карантинних заходів на міських об’єктах господарювання.

З метою недопущення поширення на території міста Суми коронавірусної інфекції СОVID-19, розпорядженням міського голови від 19.03.2020 №84-Р створено мобільні групи для перевірки працюючих об’єктів. До складу груп увійшли представники відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів, управління «Інспекція з благоустрою міста Суми», відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, відділу охорони здоров’я, управління патрульної поліції в Сумській області.

За останню добу мобільними групами проведено обстеження 30 об’єктів, розташованих по вул. Харківській (непарна сторона). Та виявлено, що магазини з продажу непродовольчих товарів, не працюють, окрім відділу з продажу телефонів у відділі магазину «Ельдорадо», що дозволено відповідними розпорядчими документами. У багатьох торгових точках застосовується деззасіб, який не включено до переліку рекомендованих; у підземному пішохідному переході (вул. СКД) припинено торгівлю кавою; всі інші об’єкти ресторанного господарства працюють тільки з доставкою на замовлення.

Ще одна мобільна група, здійснила обстеження об’єктів, розташованих по пр. Курському, вул. Тополянській, вул. Романа Атаманюка. Перевіряючими було зафіксовано торгівлю у магазині-складі ФОП Спірідонова за адресою: м. Суми, вул. Тополянська, 16, на керівника складено адміністративний протокол; на території камвольно-прядильної фабрики магазини з продажу непродовольчих товарів мають вивіски «учет», але при потребі, здійснюють продаж; суворо попереджені про недопущення такої діяльності; підприємства ресторанного господарства працюють тільки з доставкою на замовлення.

24 березня під час щоденної ранкової наради при міському голові порушувалося питання щодо необхідності припинення продажу сандвічів та хотдогів кафетеріями на АЗС, оскільки це вже передбачає харчування та перебування на АЗС скупчення людей. Натомість доцільно залишити продаж кафетеріями лише кави, яку можна взяти з собою та спожити індивідуально. З даного питання будуть вжиті заходи відділом торгівлі, побуту та захисту прав споживачів.