0010.jpg

Відділ «Служба 15-80» цілодобово приймає звернення від тих, хто повертається в місто з-за кордону.

Від законослухняних та відповідальних містян, які прибули до Сум з інших країн, до «Служби 15-80» та відділу охорони здоров’я надійшло 274 повідомлення: ці люди заповнили онлайн-анкети чи телефоном надали особисту інформацію, отримали консультації щодо подальших дій.

Щоправда, деякі повідомлення продубльовані та передані одночасно на кілька служб, тому фактична кількість тих, хто офіційно звернувся з власним повідомленням, менша.

Крім того, під пильний контроль представників патрульної поліції та відділу охорони здоров’я потрапляють ті, кого привозять до Сум приватні перевізники з Борисполя: здійснюється медогляд та контроль контактних даних. Варто наголосити, що у цій ситуації відповідальні контролюючі органи суворо дотримуються Закону «Про захист персональних даних», який не дозволяє порушувати громадянські права.

Разом з тим, підвищену загрозу оточуючим представляють ті громадяни, які нехтують визначеними законодавчими нормами та не дотримуються карантину.

Під час щоденної наради при міському голові у форматі відео-конференцзв’язку, Олександр ЛИСЕНКО наголосив на необхідності дотримання Постанови КМУ № 239 від 25 березня, якою передбачено у разі необхідності застосовувати примусове лікування в умовах запровадження в країні надзвичайної ситуації.

Наразі, зазначив очільник міста, до Сум ще приїздять з Польщі, Росії, а також ті, хто перебував на відпочинку та діставався до України транзитними рейсами, але ці процеси завершуються, аеропорти закриваються. Безконтактна доставка ліків чи продуктів харчування «до дверей» таким особам, аби обмежити їх пересування містом та забезпечити неформальну самоізоляцію, – одне з головних завдань на сьогодні.