007.jpg

У Сумах не спостерігається захворюваності на COVID-19 серед дітей, однак батьків прохають бути пильними.

Про кількість підтверджених випадків та підозр, симптоми хвороби та алгоритм дій розповіли під час брифінгу, 9 квітня, заступник директора ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» Михайло МАЦЮК і міський дитячий позаштатний інфекціоніст Марина КОРНІЄНКО.

Михайло Мацюк повідомив, що в обласному центрі дітей із підтвердженням захворювання на коронавірусну інфекцію не виявлено.

Втім, зареєстровано п’ять випадків інфікування даною респіраторною хворобою дітей віком до 17 років в інших містах, зокрема в Шостці та Охтирці.

Загалом, поінформував спеціаліст, станом на 9 квітня, 10:00 на Сумщині зареєстровано 168 екстрених повідомлень стосовно підозр на коронавірус, з них 56 випадків підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Разом із тим, міський дитячий позаштатний інфекціоніст Марина Корнієнко підкреслила, що на відміну від людей похилого віку, у дітей, а також людей середнього віку, перебіг захворювання набагато легший, почасти проходить навіть без симптомів. Водночас діти можуть бути саме безпосереднім джерелом інфекції.

Принагідно, фахівці нагадали алгоритм дій при виявленні симптомів коронавірусу у дитини, якого потрібно дотримуватись.

«Якщо у дитини розпочався кашель, біль та сухість у горлі, важко дихати та різко підвищилась температура потрібно негайно та у телефонному режимі звернутись до свого сімейного лікаря або педіатра. Він проаналізує симптоматику, ймовірність контактів з іншими людьми, у тому числі з іноземцями або приїжджими людьми, оцінить перебіг хвороби та, за необхідності, виїде на місце. Потому спеціальним приладом виміряє рівень концентрації кисню у крові задля аналізу роботи легень та достатності кисню в них. Також у разі змін стану здоров’я проведе аналізи та викличе спеціалізовану бригаду медичної допомоги задля переведення на стаціонар», – наголосила Марина Корнієнко.

Надзвичайно важливою для дітей є психологічна підтримка та гідний приклад з боку дорослих, зауважили фахівці. Оскільки неповнолітнім тяжко увійти в режим карантину, обмежуючи свій звичайний режим, особливо це стосується одягання захисних засобів (масок/респіраторів, рукавичок). Тож з дитиною потрібно поговорити, заспокоїти та розповісти про це інфекційне захворювання.

Марина Корнієнко повідомила, оскільки КНП «Міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», визначена місцем лікування на цей період, зокрема, при підозрах на SARS-CoV-2, ГРВІ або супутніх патологіях, для лікарів провели навчання згідно діючої нормативної бази.