0012.jpg

Міністерство охорони здоров’я України інформує про те, що через недотримання правил карантину та скупчення людей в закритому просторі багато вірян заразилися коронавірусом саме в церкві.

У Києво-Печерській лаврі виявлено майже 100 інфікованих коронавірусом, серед них і настоятель монастиря. За тиждень там уже двоє монахів померли, а Лавру рішенням столичної влади закрито на карантин.

У Заліщиках Тернопільської області саме священник став першим хворим на коронавірусну хворобу. Його госпіталізували лише через кілька днів, і невдовзі він помер у лікарні. Але перед тим священик контактував приблизно з 500 людьми. Нині Тернопільська область на третьому місці за кількістю захворювань.

У Мукачевому 69-річна місцева жителька, у якої першої в області було підтверджено коронавірусну інфекцію, заразила не менше 19 осіб. Жінка з температурою два дні поспіль ходила до Свято-Михайлівського собору та співала в церковному хорі.

На Миколаївщині COVID-19 підхопили двоє осіб. Як з'ясувалося, вони відвідували спільні богослужіння, на яких були також присутні дві інфіковані жінки, які їх і заразили.

У Сумах задля безпеки містян ухвалили рішення проводити цього року богослужіння на Великдень без участі вірян. Разом із тим, міською владою організовано прямі трансляції святкової служби зі Свято-Воскресенського та Спасо-Преображенського кафедральних соборів. Побачити Великодні богослужіння наживо можна буде на сайтах єпархій, Інформаційному порталі Сумської міської ради та телеканалі СТС.

Міський голова Сум Олександр ЛИСЕНКО вкотре закликає містян залишатись на свято вдома, аби не наражати на небезпеку себе та рідних.