006.jpg

Члени виконавчого комітету затвердили Порядок безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19) при виявленні і транспортуванні з місця смерті або загибелі до патологоанатомічного відділення або моргу.

Заступник міського голови, керуючий справами виконавчого комітету Степан ПАК, наголосив, що даний порядок поводження з тілами осіб, які померли вдома або за межами житлового приміщення не прописаний у протоколі поховання, а чітка схема дій на такий випадок має бути затверджена.

«Порядку безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням COVID-19 при виявленні і транспортуванні з місця смерті або загибелі до патологоанатомічного відділення або моргу не існує, є подібна Постанова Державного санітарного лікаря, але вона передбачає транспортування лише з лікувального закладу, де настала смерть і до патологоанатомічного відділення або моргу, – зауважив посадовець. – Дай Бог щоб не було таких випадків, але все ж якщо станеться усі служби, в тому числі й КП «Спецкомбінат», повинні керуватися чіткою схемою дій».

Проєкт рішення ухвалили 16 членів виконавчого комітету. Документ визначає поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби при виявленні і транспортуванні з місця смерті або загибелі до патологоанатомічного відділення або моргу у випадках коли смерть наступила за місцем проживання чи іншому місці поза межами лікарняного закладу на території Сумської міської ОТГ.

Заходи, на місці смерті чи загибелі особи, згідно затвердженого Порядку передбачають наступне:

  • за викликом лікар з яким у померлої (загиблої) особи була підписана декларація на медичне обслуговування, або лікар екстреної медичної допомоги констатують смерть (загибель) та видає документ затвердженого зразка і повідомляє працівників відділу «Служба 15-80» обов’язково наголошуючи на тому, що у померлої (загиблої) особи встановлено або є підозра на коронавірусну хворобу. При огляді тіла медичний працівник повинен використовувати засоби індивідуального захисту;
  • за викликом працівник органів поліції оглядає місце події (смерті, загибелі), тіло померлої або загиблої особи на предмет насильницької смерті та складає документ затвердженого зразка. При огляді тіла та місця смерті або загибелі, працівник органів поліції повинен також використовувати засоби індивідуального захисту;
  • працівник відділу «Служба 15 – 80» фіксує випадок в журналі передачі зміни, повідомляє начальника міського штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, КП «Спецкомбінат», ДП «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», департамент інфраструктури міста і веде контроль за виконанням заходів;
  • начальник міського штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, отримавши повідомлення, невідкладно координує роботу з проведення заходів на місці виявлення тіла померлого (загиблого), транспортування до патологоанатомічного відділення (моргу) відповідальними службами;
  • бригада КП «Спецкомбінат», за повідомленням відділу «Служба 15-80», здійснює транспортування тіла померлої (загиблої) особи з місця події до патологоанатомічного відділення (моргу).

У випадку коли смерть або загибель особи наступила за межами приміщень, проведення заключної дезінфекції організовує департамент інфраструктури міста.

Окрім того, щоб забезпечити відповідальні служби коштами, відповідними матеріалами і засобами для транспортування, перевезення тіл померлих та дезінфекції приміщень проєкт рішення доповнили пунктом, що врегульовує фінансування таких заходів. Відтак, фінансування здійснюватиметься за рахунок власних коштів установ, підприємств та організацій, що будуть залучені до транспортування тіла померлої особи, а також залучених коштів.