0010.jpg

Сумський міський військовий комісаріат закликає сумчан ставати до лав захисників України та проходити військову службу за контрактом у ЗСУ.

Про особливості набору кандидатів у 2020 році, а також в умовах карантину, грошове забезпечення, соціальний пакет, критерії відбору та перспективи для військовослужбовців розповів заступник військового комісара міського військкомату Роман ГАЛАСЮК.

Військовик повідомив, що єдині корективи, які вніс карантин у службу за контрактом, мають суто організаційний характер. Так, за його словами, у зв’язку з введенням надзвичайної ситуації в Україні та дією карантинних заходів на території Сумської міської ОТГ робота військового комісаріату стала дещо складнішою. Мова про затримку терміну проходження медичної комісії через затвердженні обмеження у медичних установах та збільшення часу доставки людей до безпосереднього місця проходження служби, оскільки міжміські пасажирські авто- та залізничні перевезення наразі заборонені.

Незважаючи на запровадження карантину, гарантії для контрактників не змінились. Зокрема, громадянам, що виявили бажання приєднатись до лав Збройних Сил України, державою гарантується щомісячне грошове забезпечення від 10200 грн. в залежності від займаної посади та вислуги років; щорічна матеріальна допомога на оздоровлення; щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань; за умови першого контракту одноразова грошова винагорода (в залежності від встановленого прожиткового мінімуму) від 16216 до 20270 грн; додаткова щомісячна виплата за участь в ООС від 6500 до 17000 гривень.

«Військова служба за контрактом – не тільки справа честі, а й альтернатива безробіттю в умовах карантину. Адже багато сумчан повернулось з заробітків із-за кордону, також значну частину населення наразі звільнили. Шлях військовослужбовця у свою чергу завжди гарантує повне соціальне забезпечення, привілеї та повну зайнятість. Дислокація військовика також здійснюється за територіальним принципом, тобто якомога ближче. Наприклад, в 27-й реактивній артилерійській бригаді, 58-й, 72-й, 30-й тощо», – підкреслив Роман Галасюк.

Окрім того, ті громадяни, які звільнились з роботи задля проходження служби за контрактом, отримують вихідну допомогу в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Якщо ж особа одночасно залишається працевлаштованою та є військовослужбовцем-контрактником, то за нею зберігається займана посада та заробітна плата за основним місцем роботи, тобто виплати нараховуються паралельно в двох установах.

Згідно зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», держава надає контрактникам низку таких пільг і гарантій.

Зокрема, військовослужбовець має право на 75 % знижки на оплату за користування житлом та комунальними послугами; безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів; безоплатне одержання лікарських засобів; першочергове безоплатне зубопротезування; безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування; виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи; використання чергової щорічної відпустки у зручний час (мінімум 30 календарних днів), а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком до двох тижнів (14 днів);

Мова йде також про забезпечення військовиків житлом. Таким особам житлова площа надається першочергово, також відводиться земельна ділянка для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, проводиться першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом; надається позика на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків, подвірних будівель, придбання дачних будинків.

Піти на службу за контрактом можуть чоловік або жінка віком від 18 до 59 років, в тому числі особи, які не служили або мають перерву у проходженні служби від п’яти років; відповідний стан здоров’я та придатність до військової служби за медичними показниками; фізичну підготовленість; базову середню освіту; не мають судимості.

Охочих стати до лав ЗСУ чекають за адресою: вул. Г. Кондратьєва, 157.