0010.jpg

У бюджеті Сумської міської ОТГ для надання соціальних гарантій особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, на поточний рік передбачили майже 1 млн гривень.

Про соціальні гарантії для осіб, котрі постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС розповіли заступник міського голови Альона ДМІТРЄВСКАЯ та заступник директора департаменту – начальник управління у справах осіб з інвалідністю та соціального обслуговування громадян Алла КОТЛЯР під час брифінгу напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Заступник міського голови зазначила, що у зв’язку з дією карантину, офіційних заходів 26 квітня не буде. Користуючись нагодою, вона звернулась із проханням до тих, хто збирався цього дня прийти до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля», залишитись вдома і в родиному колі вшанувати пам’ять загиблих внаслідок страшної аварії.

«Наближається 26 квітня. Це день пам’яті про наймасштабнішу техногенну катастрофу, день, коли ми вшановуємо героїзм військовослужбовців, медиків, пожежників, будівельників, а також усіх, хто ліквідовував наслідки тієї страшної аварії. Сподіваюсь, що найближчим часом ми подолаємо вірус і знову зберемося на вшанування тих, хто зупинив цю катастрофу», – сказала посадовиця.

Альона Дмітрєвская повідомила, що на обліку в департаменті соціального захисту населення перебувають 2567 осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з них 1479 – ліквідатори.

У бюджеті Сумської міської ОТГ для надання соціальних гарантій особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, на поточний рік передбачили майже 1 млн гривень. Ці кошти спрямовують на надання матеріальної допомоги «чорнобильцям» І категорії та дітям з інвалідністю (отримали 111 дорослих і двоє дітей по 1100 грн. кожен), на проведення виплат особам із інвалідністю І групи І категорії до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф (отримали 32 особи по 500 грн. кожний), на відшкодування вартості проїзду раз на рік до будь-якого пункту України і назад (тримали 23 особи на суму 19,7 тис. грн.)

За кошти Державного бюджету певні категорії «чорнобильців» отримують компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування, за шкоду здоров’ю, за втрату годувальника, допомогу на оздоровлення та санаторно-курортне лікування. Щодо останнього, то, як розповіла Алла Котляр, на санаторно-курортне лікування сумчан, які постраждала внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, категорії І нинішнього року передбачено 864 тис. гривень. Цих коштів вистачить орієнтовно для близько 100 містян (на обліку – 207 осіб). Оздоровча кампанія розпочнеться після закінчення карантину та визначення середнього розміру вартості путівки. Наразі 90 сумчан уже визначилися із закладом оздоровлення. Ще 95 осіб вищезазначеної категорії, які мають медичні показання для санаторно-курортного лікування, але з якихось причин не бажають їхати на оздоровлення отримають замість путівок грошову компенсацію. Її розмір становить 35% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (573 грн.), почати виплачувати кошти планують вже з наступного місяця.
Попри загальнодержавний карантин, зауважили посадовці, виплати всіх видів компенсацій та допомог, передбачених чинним законодавством, як за кошти державного бюджету, так і за кошти бюджету Сумської міської ОТГ, здійснюються своєчасно та в повному обсязі.

Допоки триває карантин, із усіх питань, що стосуються соціального захисту, «чорнобильці» можуть звертатись до департаменту соцзахисту населення через скриньки для звернень, встановлені при вході до будівлі, або за тел.:78-88-88.