006.jpg

Під час щопонеділкової апаратної наради міський голова Олександр ЛИСЕНКО звернув увагу департаменту соціального захисту населення на необхідність посилення роботи в питанні допомоги соціально незахищеним громадянам.

За словами очільника Сум, посадовцям департаменту варто опрацювати механізм допомоги соціально незахищеним людям на період стабілізації ситуації з коронавірусом, тобто в час карантину та в певний період після його завершення.

«Окрім тих 700 громадян, які є на обліку департаменту, потрібно звернути увагу і на інших людей, які, можливо, за станом здоров'я, потребують допомоги або опинились у скрутному становищі через нинішню ситуацію. Поспілкуйтесь ще з підприємцями, підприємствами, великими торговельними мережами, які сьогодні працюють і заробляють кошти, щоб спільно забезпечити допомогу таким людям. Беремо це питання під контроль і допомагаємо продуктами, ліками та всім необхідним», – звернувся міський голова до директора департаменту соціального захисту населення Тетяни МАСІК.

Окрім того, Олександр Лисенко акцентував увагу й на питанні допомоги соціально незахищеним особам щодо дистанційної оплати комунальних послуг, зокрема доручив розробити механізм таким чином, аби даною ситуацією не змогли скористатись шахраї.

Як зауважила директор департаменту соціального захисту населення, в період карантину, дійсно, багато людей потребують допомоги, і у групі ризику, в першу чергу, – одиноко проживаючі пенсіонери та особи з інвалідністю.

«Відповідна робота вже триває. Окрім тих 700 сумчан, які є на обліку департаменту, соціальні працівники додатково обслуговують ще 12 осіб, які до нас звернулись. Наразі працюємо, аби взяти цих людей на постійний облік. Робота щодо оплати комунальних послуг проводиться з 695 містянами, які перебувають на обслуговуванні, і кількість таких осіб буде розширена», – сказала посадовиця.

Тетяна Масік наголосила, що всі, у кого виникають питання щодо соціального захисту, які потребують термінового вирішення, можуть звертатися безпосередньо до департаменту соціального захисту населення за багатоканальним номером: 78-88-88 або за мобільним номером: (050)4078199.

Щодо отримання соціальних послуг, у тому числі з питань доставки продуктів харчування одиноким непрацездатним громадянам, варто звертатися до міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» за телефонами: 60-49-95, 32-32-60, 63-54-14, (050)4055670.

Вона також зауважила, що наразі співпраця департаменту з волонтерськими, громадськими організаціями та підприємцями є конструктивною. На сьогодні продовольчі набори отримали понад 800 соціально незахищених містян.