002.jpg

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянула питання відновлення роботи міських агропродовольчих ринків та часткового повернення тролейбусів на окремі маршрути.

Розглянувши  питання впровадження профілактичних заходів із протидії поширенню COVID-19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках міста у відповідності до вимог Постанови головного державного санітарного лікаря України від 27 квітня 2020 року № 14, члени комісії ТЕБ і НС зобов'язали керівників агропродовольчих ринків, суб’єктів господарювання та фізосіб, які  здійснюють   торгівлю   харчовими   продуктами  на агропродовольчих ринках міста, забезпечити дотримання протиепідемічних вимог до діяльності ринків, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

Такі вимоги передбачають наявність у керівника агропродовольчого ринку чи суб’єкта господарювання реєстрації агропродовольчого ринку, як оператора ринку харчових продуктів, та експлуатаційного дозволу.

Допуск працівників агропродовольчого ринку, продавців та відвідувачів на територію ринку мають здійснювати виключно за наявності вдягнутої медичної маски або респіратора.

Допуск на територію ринку працівників агропродовольчого ринку, продавців та відвідувачів можливий тільки після проходження безконтактного температурного скринінгу. На кожному вході та виході на територію ринку мають бути наявні диспенсери з антисептиком. Кількість відвідувачів, які одночасно можуть перебувати на території ринку, не повинна перевищувати кількості з розрахунку один покупець на 10 м2 торговельної площі.

Відстань між робочими місцями продавців повинна складати не менше 3 м, місця торгівлі мають бути обладнані захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику. Також, кожні 3 години, повинна проводитися дезінфекція контактних поверхонь, а прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця, – в кінці кожного робочого дня.

Має бути забезпечена відсутність стихійної торгівлі на прилеглій до ринку території та постійне інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись під час карантину.

Комісія з питань ТЕБ і НС рекомендувала виконавчому комітету дозволити роботу агропродовольчих ринків на території Сум, які є операторами ринку харчових продуктів, у відповідності до ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», за позитивними висновками результатів проведення позапланових перевірок за дотриманням ринками міста протиепідемічних вимог до їхньої діяльності, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

Також члени комісії розглянули питання часткового відновлення роботи електротранспорту КП «Електроавтотранс», у зв’язку з чим рекомендували виконавчому комітету зробити це з 4 травня у наступному співвідношенні:

  • № 4 «Аеропорт – Залізничний вокзал» – один тролейбус;
  • № 5 «Роменська – Героїв Крут» два тролейбуси;
  • № 7 «Хіммістечко – Центролит» – два тролейбуси;
  • № 8 «Хіммістечко – Аеропорт» – один тролейбус;
  • № 10 «Пансіонат для ветеранів – 12 мікрорайон» – один тролейбус;
  • № 15А «Прокоф’єва – 9 мікрорайон – Прокоф’єва» – один тролейбус;
  • № 15 «Прокоф’єва – Центральний ринок – Прокоф’єва» – один тролейбус.

Протокол.