Міський голова Олександр ЛИСЕНКО та заступник очільника Сум Віра МОТРЕЧКО відвідали заклади освіти, які потрапили до числа тих де впроваджуються заходи з термомодернізації будівель.
Олександр Лисенко зауважив, протягом останніх років міська влада приділяє особливу увагу термомодернізації шкіл та дитячих садочків, адже це питання стосується здоров'я дітей.
Посадовці оглянули, як відбуваються роботи з термомодернізації центрального корпусу школи № 7, яка є прикладом якісної співпраці міста та Європейського Союзу. У рамках проєкту ЄС «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» у школі тривають роботи з утеплення фасаду та покрівлі, надалі буде оновлено систему вентиляції, замінено вікна та двері.
Окрім того, даним проєктом передбачені капітальний ремонт системи освітлення школи № 20 та термомодернізація будівлі школи № 9.
«Завдяки співпраці з європейськими партнерами нам вдалось досягти суттєвих результатів у питанні енерго- та термомодернізації будівель закладів освіти. Коли ми говоримо про термомодернізацію, ми в першу чергу, говоримо про здоров’я і комфорт наших дітей. Для нас важливо, аби всі школи і дитячі садочки нашого міста були утеплені, відремонтовані і мали сучасне оснащення. Далі ми працюватимемо над благоустроєм територій закладів освіти. В пріоритеті на наступні роки – облаштування спортивних та дитячих майданчиків у кожній школі та дитсадку», – зазначив Олександр Лисенко.
Вартість проєкту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», який охоплює три навчальних заклади міста складає 1,64 млн євро, з них майже 1,15 млн євро покриває грант Європейського Союзу, ще 490,6 тис. євро виділили з міського бюджету.
Проєкт запроваджується завдяки Регіональній програмі для країн Східного партнерства щодо підтримки «Угоди мерів», як флагманської ініціативи зі сталого муніципального розвитку.
За словами директора школи № 7 Олександри ДЕМЕНКО, роботи з термомодернізації центрального корпусу навчального закладу розпочались цього літа. Вже завершено утеплення цоколю, активно відбувається заміна вікон, проводиться утеплення фасаду, монтаж блискавкозахисту та дощової каналізації.
«Школа має складну конструкцію. Окрім того, вона одна з найбільших в Україні, наразі в нас навчається 2011 дітей. При будівництві закладу не був передбачений наш клімат, тому восени та взимку тут завжди було прохолодно. Після завершення термомодернізації будівлі перебування учнів та персоналу стане комфортнішим, а також це дозволить скоротити споживання ресурсів для опалення та знизити кількість викидів шкідливих речовин», – зауважила вона.
На роботи з термомодернізації ССШ № 7 передбачено близько 12 млн гривень. 70% – грантові кошти, решта, 30% – кошти бюджету громади.
У школі № 22 термомодернізація корпусів будівлі вже завершена. Протягом чотирьох років на капітальний ремонт закладу освіти з бюджету міста було виділено 24 млн гривень. За словами директора Тетяни МІРОШНИЧЕНКО, завдяки такій вагомій фінансовій підтримці міської влади у школі вдалось утеплити фасад, встановити індивідуальний тепловий пункт, замінити вікна та двері на енергозберігаючі.
«З кожним роком фінансування закладів освіти міста збільшується. За останні п’ять років повністю утеплено фасади в ССШ № 1, НВК № 42, ССШ № 2 та № 10 (частково), утеплено покрівлю у ЗОШ № 5, № 6, ССШ №1, НВК № 42, ДНЗ № 5 та ЗОШ № 20. У цих стінах виховується майбутнє покоління сумчан, і ми розуміємо наскільки важливо, аби умови в школах і садочках були відповідні», – наголосила заступник очільника Сум Віра Мотречко.
За словами посадовців, позиція міської влади незмінна – місто і надалі впроваджуватиме всі енергоефективні заходи та ресурсозберігаючі технології в освітніх закладах. Результати, яких вже вдалось досягти в цьому напрямку, є суттєвими і вже економічно відчутними.