Міська влада Сум вживає заходи, спрямовані на максимальне охоплення соціальним захистом і підтримкою осіб із інвалідністю по зору.
«Турбота про вразливі верстви населення – один із основних напрямків діяльності міської влади та органів соціального захисту населення. Зокрема ми прагнемо максимально охопити соціальним захистом і підтримкою осіб із інвалідністю, в тому числі по зору. Для посилення адресної допомоги цим сумчанам, не лише продовжуємо реалізовувати запроваджені раніше соціальні ініціативи, а й впроваджуємо нові», – зазначив міський голова Олександр ЛИСЕНКО.
Так, у рамках програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» в поточному році надається 50% пільга на оплату житлово-комунальних послуг 79 особам із інвалідністю по зору І та ІІ групи – пільгу надано на загальну суму 173,7 тис. гривень.
Із 2019 року надається разова матеріальна допомога особам із інвалідністю по зору І та ІІ групи до Міжнародного дня сліпих (по 500 грн. для І групи, 300 грн. – для ІІ групи). Торік таку допомогу отримала 261 особа на загальну суму 111,1 тис. грн., а у 2020 році виплату отримають 280 осіб на суму 118,4 тис. гривень.
Відповідні пільги передбачені і на 2021 рік.
За ініціативи очільника міста підписано Меморандум і запроваджено спільний проект допомоги мешканцям громади «Соціальний хліб», у межах якого одиноких сумчан, у тому числі з вадами зору, які отримують послуги в міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня», двічі на тиждень безоплатно забезпечують хлібобулочними виробами.
Департаментом соціального захисту населення налагоджена співпраця з громадськими організаціями, які опікуються питаннями соціального захисту осіб із інвалідністю по зору, а саме: громадською організацією Українського товариства сліпих та громадською організацією «Ініціативи Слобожанщини», пропозиції яких обов’язково враховуються при розробці програм соціального захисту. Результатом спільної діяльності є й розробка мобільного додатку, який надав змогу мешканцям з вадами зору користуватись комунальним транспортом, використовуючи програми мовного доступу до інформації на екрані телефона або планшета.