Надрукувати
Перегляди: 527

Дотримання низки правил дозволить провести зимові свята безпечно та без негативних наслідків, – свої рекомендації під час брифінгу надали лікар та міські посадовці.

Завідувач амбулаторії № 1 «Центру первинної медико-санітарної допомоги» № 1 Світлана КИРИЧЕНКО насамперед наголосила на обов'язковому дотриманні протиепідемічних вимог МОЗ України, а саме користуванні масками та антисептиками, дотриманні соціальної дистанції.

«Аби вберегти себе та своїх близьких від можливого інфікування коронавірусною інфекцією, у цей час новий рік краще зустрічати в родинному колі. Не створювати масштабних святкувань за великої кількості осіб, а також дотримуватись протиепідемічних заходів», – сказала Світлана Кириченко.

Також вона зауважила, – під час новорічних святкувань організм людини піддається харчовому перевантаженню, тому найчастіші скарги, з якими до медичних закладів звертаються містяни під час свят – нудота, важкість у шлунку, гіркота в роті або печія. Лікарі усі ці симптоми називають «диспепсія». Надмірне вживання висококалорійної, не властивої для щоденного раціону харчування їжі, до того ж у поєднанні з алкоголем провокують гострі, часто небезпечні для життя, стани.

«Під час свят частішають випадки інфарктів, інсультів, гіпертонічних кризів, гострих панкреатитів, інтоксикації – ці стани вимагають термінової медичної допомоги. Тим тим, у кого є хронічні захворювання, радимо на період свят продовжувати приймання препаратів, щоб не допустити загострення», – зазначила медик.

За її словами, щоб уникнути неприємностей зі здоров'ям під час святкового застілля краще надати перевагу легким стравам. Окрім того, лікар радить не вживати їжу, що залишилися після свят і не зберігалася у холодильнику, бо вона може спровокувати харчові отруєння.

У разі виникнення неприємних симптомів – нудоти, важкості у животі, або сильному запамороченні необхідно звернутися до сімейного лікаря або викликати бригаду швидкої допомоги. А щоб гарно себе почувати після свят краще частіше дихати свіжим повітрям. За рекомендаціями медиків, це допоможе швидше вивести токсини з організму та покращить загальне самопочуття.

Зважаючи на те, що під час новорічних свят зазвичай стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок нехтування містянами правил безпеки, не менш важливо бути уважними при встановленні ялинок, застосуванні гірлянд, свічок, бенгальських вогнів та піротехніки.

Начальник відділу з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Артур ПЕТРОВ радить в жодному разі не прикрашати ялинку свічками, не ставити її біля обігрівачів,  уникати новорічних прикрас із вати та легкозаймистих матеріалів, які б контактували з гірляндами, при виявленні неполадок в ілюмінації терміново відключити її від електроенергії та не залишати дітей на одинці з легкозаймистими предметами.

У разі, якщо все ж станеться загорання, потрібно терміново зателефонувати на лінію «101» та викликати бригаду «оперативників».

Щодо використання піротехнічних виробів посадовець наголосив, – у Сумах діє рішення міської ради про правила додержання тиші, яким заборонено на території міста використовувати феєрверки та салюти.

Він також акцентував увагу містян на тому, що, з метою оперативного реагування на надзвичайні події та ситуації, у період новорічних та різдвяних свят рятувальники та працівники правоохоронних органів нестимуть службу у посиленому режимі. 

Натомість працівники КП «Зеленбуд» чергуватимуть у парках та скверах, охороняючи від злодіїв міські зелені насадження.

«У минулі роки крадіжка хвойних дерев була масовим явищем, проте останнім часом ситуація покращилась, – подібних злочинів за останні три роки у Сумах не зафіксовано, і хвойні красуні ростуть цілими і неушкодженими», – зауважив посадовець.

Володимир Лаврик закликав містян і надалі бути свідомими громадянами, придбавати ялинки у відповідно затверджених виконавчим комітетом місцях чи лісових господарствах та оберігати навколишнє середовище.