0012.jpg

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО звернув увагу медиків і профільного структурного підрозділу на те, що в боротьбі з коронавірусом не можна забувати й про забезпечення якісного лікування інших захворювань.

Очільник міста наголосив: в умовах, коли максимум зусиль спрямовано на протистояння СOVID-19, хворі на інші недуги не можуть залишитись без медичної допомоги. Тож, доручив начальнику відділу охорони здоров’я Олені ЧУМАЧЕНКО надалі контролювати проведення ремонтних робіт у медичних закладах міста. Натомість він сам триматиме на особистому контролі питання постачання ангіографа для відділення невідкладної допомоги, яке в рамках програми Президента України «Велике будівництво» створюється на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня». Начальник відділу охорони здоров’я про інформувала, що для цього відділення вже придбано комп'ютерний томограф. Також для Сумщини передбачено для відділень невідкладної допомоги опорних лікарень 16 млн грн на шість апаратів УЗД і рентген-апарат, але, що саме з цього отримають Суми, наразі невідомо.

«Ми не повинні забувати про інші хвороби, які існують, і по яких ми повинні надавати допомогу. Коронавірус також викликає багато ускладнень, тому необхідно стежити за такими хворими і забезпечувати проходження ними реабілітації», – сказав Олександр Лисенко.

Щодо ситуації з поширенням СOVID-19, за словами керівника відділу охорони здоров’я, фіксується поступове зменшення нових випадків інфікування та кількості активних хворих, однак ситуація все ще напружена: спостерігаються високі показники госпіталізації та смертності.

Тож Олена Чумаченко закликала сумчан на свята не нехтувати карантинними обмеженнями, що допоможе уникнути зараження.

Останньої доби недугу виявили у 50 осіб, одужав 141 містянин.

Загалом останнього тижня хворобу підтвердили у 805 сумчан (на 13,4% менше ніж попереднього тижня), померло – дев’ять хворих (попереднього тижня – 10), одужало – 1356.

Продовжують нині хворіти 2309 сумчан. Стаціонарне лікування КНП «Клінічна лікарня № 5» проходять 130 осіб (62 пацієнти перебувають на кисневій підтримці, восьмеро – у відділенні інтенсивної терапії, з них троє підключені до апаратів ШВЛ), у КНП «Клінічна лікарня № 4» – 29 хворих (26 отримують кисень вільним потоком, один перебуває на неінвазивній вентиляції легень), у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» – 22 дитини (троє мають підтверджений діагноз, один пацієнт поміщений до відділення інтенсивної терапії, дихає самостійно). У міських медичних закладах вільними залишаються 46 ліжок для дорослих (усі забезпечені киснем) і 93 для дітей (60 забезпечені киснем).

Ще 39 сумчан лікуються в КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені З. Й. Красовицького» (36 перебувають на кисневій підтримці, троє – у відділенні інтенсивної терапії, всі – на неінвазивній вентиляції легень), 28 – у КНП «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» (троє – у відділенні інтенсивної терапії).

Серед хворих області жителі міста наразі складають 48,7%.

Містяни продовжують активно звертатись за послугами на «гарячу лінію» з підтримки хворих на COVID-19, яка працює з 13 жовтня. Відтоді фахівці отримали 701 звернення. Головним чином питання від сумчан стосувались питань проведення обстеження, укладання декларацій, запису на прийом до лікарів.