002.jpg

У Сумах за дорученням міського голови Олександра ЛИСЕНКА відбулася нарада з питань погашення заборгованості із заробітної плати АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання». 

На нараді, на якій головувала  заступник міського голови Віра МОТРЕЧКО, були присутні представники управління з питань праці, правового управління, департаменту забезпечення ресурсних платежів, та представники трудового колективу, їхній адвокат, керівництво АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» та АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання – Інжинірінг», представник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).

Заступник міського голови Віра Мотречко від початку закликала присутніх утриматись від взаємних докорів та образ і налаштуватись на конструктив, який дозволить вирішити питання. Вона запевнила, що міська влада готова бути активним учасником переговорного процесу та пропонувати рішення, які спрятимуть розв’язанню проблеми.

«Наше головне завдання сьогодні – обговорити дане питання, вислухати представників підприємства, визначитися із можливими шляхами погашення заборгованості із заробітної плати, яка нині існує», – сказала Віра Мотречко.

Начальник управління з питань праці Анатолій ЗАНЧЕНКО повідомив, що, за даними Головного управління статистики у Сумській області, станом на 1 січня 2021 року заборгованість із заробітної плати по АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» становила 235,9 млн гривень. Він нагадав, що нинішній борг виник у грудні 2017 року і надалі збільшувався. Керівництво міста в межах своїх повноважень не залишало поза увагою проблему. Зокрема, зверталися до керівництва держави, Генерального прокурора, керівника МВС щодо вжиття належних заходів, проводили громадські слухання за участі представників міської влади та трудового колективу, систематично розглядали стан погашення заборгованості на засіданнях відповідної міської комісії. У 2018 року управління з питань праці ініціювало відкриття кримінальної справи за статтею 175 ККУ. Анатолій Занченко нагадав, що торік у квітні проблема зрушила з місця, але за три місяці почалося знову нарощування заборгованості.

«Ця ситуація хвилює міську владу, і ми хотіли б почути керівництво підприємства, яким чином буде виплачена належна машинобудівникам заробітна плата, адже це долі сумських родин та зменшення соціальної напруги в громаді», – сказав посадовець.

Перший заступник генерального директора АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання – Інжинірінг» Андрій ГРЕК повідомив, що нинішнє керівництво підприємства не відмовляється від боргу своїх попередників. Наразі відпрацьовується механізм виплат, після чого буде представлено план і графік погашення заборгованості із заробітної плати.

«Ми не відмовляємось від боргів, що були штучно створені колишнім керівництвом підприємства перед працівниками. Будемо реструктурувати та гасити», – пообіцяв він.

Начальник правового управління Олег ЧАЙЧЕНКО запропонував підготувати відповідний Меморандум щодо погашення заборгованості, укладений всіма зацікавленими сторонами.

На зауваження в. о. заступника начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Марини РУДЬ щодо відсутності порозуміння їхнього відомства з керівництвом підприємства та перешкоджання здійсненню виконавчою службою своїх функцій, Андрій Грек відповів, що протягом тижня складуть список обладнання, яке не використовується і може бути реалізоване в рахунок погашення боргу перед заводчанами.

Своєю чергою на докір керівництва підприємства щодо заниження вартості майна, що продається, Марина Рудь нагадала, що оцінку здійснює залучений експерт, який несе за це відповідальність, і в разі незгоди з ціною, сторона підприємства може її оскаржувати.

За пропозицією Віри Мотречко присутні вирішили зібратись знову: за тиждень, аби почути, що вже випрацювало керівництво підприємства у плані погашення заборгованості із заробітної плати працівникам, а за два тижні, щоб  побачити попередній графік виплати заборгованості.